Svet

Talianske Sorrento zavádza pokuty pre turistov v plavkách

Talianske mesto vydalo rázne varovanie pre turistov, aby sa zakryli alebo zaplatili viac. Foto / Unsplash

Ak ste jedným z mnohých, ktorí zaháňajú zimu na Novom Zélande v prospech teplej európskej pláže, možno si budete chcieť zbaliť niekoľko vrstiev navyše, aby ste sa vyhli mastným pokutám.

Dopyt po európskych dovolenkách vzrástol v porovnaní s minulým rokom o 600 percent Alliazn Partners.

Niektorí miestni obyvatelia si však na nedostatok hlučných turistov zvykli a zatlačili na nové prísne pravidlá.

Talianske mesto Sorrento na vrchole pobrežia Amalfi si minulý týždeň získalo pozornosť po tom, čo oznámilo pokutu 500 eur (815 NZD) pre ľudí, ktorí chodia po meste v plavkách.

6. júla starosta Massimo Coppola vysvetlil nový zákaz v príspevku na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

„Dosť neslušné. Preto som podpísala zákon zakazujúci odhalenú hruď alebo plavky,“ napísala. Previnilcom hrozí pokuta od 25 do 500 eur.

Príspevok ďalej popisuje, ako má Sorrento svetovú reputáciu pre špičkovú pohostinnosť a cestovný ruch a ako určité správanie, ako napríklad leňošenie v toque, keď nie ste na pláži, môže spôsobiť, že obyvatelia budú „nepohodlní a znepokojujúci“. . Turisti.

Sorrento nie je ani zďaleka jediné európske miesto, ktoré zakazuje chodiť po meste v plavkách. V skutočnosti už v roku 2013 platil podobný zákaz v roku 2013 na ostrove Lipari pri pobreží Sicílie.

Malorka aj Barcelona tento rok v máji uvalili pokuty na ľudí, ktorí nosia plavky, keď nie sú na pláži.

Pokuta 815 dolárov sa môže zdať prehnaná, ak si na prechádzke po teplom plážovom mestečku oblečiete plavky alebo plavky.

Niekto by však mohol namietať, že nejde o výšku pokuty, ale o to, že je potrebné, aby ľudia rešpektovali miestne zvyky.

READ  Čína urobila experiment a krátko otvorila „západný“ internet pre obyvateľstvo

Pravidlá obliekania a výzdoba môžu byť v Stredozemnom mori vďaka západnému vplyvu uvoľnené, ale miestni obyvatelia sa stále obliekajú na túto príležitosť. To znamená nosiť športové oblečenie len do posilňovne, business casual do práce a plavky len na pláž.

Podobne aj európske reštaurácie alebo bary už nevyžadujú saká alebo vysoké opätky, no nečudujte sa, že vám nohavice a šortky jednoducho neseknú.

Keďže kivi majú voľnejší prístup k obliekaniu, tieto pravidlá sa môžu zdať ako chúlostivé.

Rešpektovanie zvykov a obliekania pri tejto príležitosti však môže pomôcť splynúť s miestnymi obyvateľmi, hovorí spisovateľka Lori Zaino z Madridu.

„Španieli nikdy nechodia po uliciach v plavkách alebo bez košele. Ak v Madride uvidíte šľapky, je to bezprostredný znak turistu,“ povedal.

„Móda a imidž sú dôležité na miestach, ako je Taliansko a Španielsko, a zdá sa byť kultúrne neúctivé vidieť ľudí, ktorí nedodržiavajú neoficiálne (a teraz v niektorých mestách oficiálne!) pravidlá obliekania.“

Čo by ste mali vedieť pred odchodom na pláž v Európe

Na mnohých plážach nie sú prebaľovacie zariadenia, preto je najlepšie si pred odchodom na pláž obliecť plavky.

Keď si zaistíte miesto, môžete sa bezpečne obliecť a užívať si slnko.

Akokoľvek neintuitívne to po vypočutí o treste v plavkách môže znieť, niektoré pláže umožňujú mužom a ženám opaľovať sa a plávať hore bez, preto skontrolujte, či to pláž, ktorú navštevujete, umožňuje. Ale akonáhle sa dostanete z piesku, aj muži si musia obliecť košele

Pochopte rozdiel medzi bezplatnou plážou a plážovým klubom. Tá je spoplatňovaná dennou paušálnou sadzbou, ktorá zahŕňa použitie lehátka, kresla alebo slnečníka na vyhradenom mieste.

Populárne plážové kluby môžu prijímať rezervácie, takže ak sa nachádzate na konkrétnej pláži, rezervujte si ich vopred. Najmä ak sa chcete najesť v klubovej reštaurácii.

READ  „Vďačné srdce“ BBNaija zareaguje, keď kľačí vo Whitemoney Dubaj na svojej prvej medzinárodnej ceste

Aj keď sú pikniky BYO bežné, ak máte obmedzený rozpočet, uistite sa, že máte sadu oblečenia na prezlečenie, ak sa potom chystáte do reštaurácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close