Svet

Taliansko sa zmocnilo víl a lodí oligarchov v počiatočnom štádiu

RÍM – Talianska polícia po útoku Moskvy na Ukrajinu zhabala vily a lode v hodnote najmenej 140 miliónov eur (153 miliónov dolárov) štyrom Rusom, ktorí sú na zozname embargov EÚ.

Policajnú registráciu zachytila ​​vila vo vlastníctve jazera Komo, ktorú vlastnili Villa a vláda Vladimir Sleowiv, ktorá patrila vile a vládnej televízii Vladimir Solowiv, ktorá patrila Villaiovi a redaktorovi vládnej televízie Vladimirovi Solovivovi.

Okrem toho dôkazy potvrdzujú, že člny Alexeja Mortašova, bohatého ruského občana, a Gennadija Timčenka, blízkeho spolupracovníka ruského prezidenta Vladimira Putina, zajali cez noc v severotalianskych prístavoch. [L5N2V75YZ]

Predpokladá sa, že ruskí oligarchovia za posledných 20 rokov kúpili niekoľko víl v talianskych lokalitách a očakáva sa, že v najbližších dňoch bude zabavený ďalší majetok, keďže západné štáty uvalili veľké sankcie, aby prinútili Rusko opustiť Ukrajinu.

Divízia finančného vyšetrovania Talianskej banky v piatok nariadila talianskym bankám, aby okamžite nahlásili všetky kroky podniknuté na zmrazenie aktív ľudí a spoločností kótovaných v EÚ.

Usmanov, kovový a telekomunikačný magnát narodený v Uzbeku, je v Taliansku známy tým, že vlastní množstvo nehnuteľností na Sardínii, zatiaľ čo Mortazov vlastní na tom istom ostrove vilu v hodnote 66 miliónov eur (72 miliónov dolárov), podľa talianskych médií.

Ak vezmeme do úvahy majetok celej jeho rodiny, čistý majetok Mortasha pred sankciami sa odhadoval na 29,1 miliardy dolárov.

Jeho 65-metrová (215-stopová) loď „Lady M“ bola ocenená na 65 miliónov eur a bola zajatá v severozápadnom prístave Imperia, zatiaľ čo Timčenkova loď Lena bola ocenená na približne 50 miliónov eur a zabavená na neďalekom súde v San Reme. . Povedal zdroj.

Timčenko zarobil na obchode s ropou obrovské bohatstvo a Putin ho označil za jedného z jeho najbližších spojencov.

Soloviev sa údajne sťažoval ruskej televízii https://tinyurl.com/2p8994kf, keď sa minulý mesiac dozvedel, že príde o svoju taliansku vilu.

READ  Putin vyhlásil Krym navždy za súčasť Ruska

„Zrazu sa niekto rozhodol, že tento novinár je teraz na zozname sankcií. Okamžite sa to dotkne vašich nehnuteľností. Počkajte chvíľu. Ale povedali ste nám, že Európa má vlastnícke práva,“ citoval ho denník The Daily Beast. .

Zatiaľ čo EÚ postupuje rýchlo proti jednotlivcom blízkym ruskej vláde, Británia postupuje pomaly.

Britský premiér Boris Johnson však v sobotu povedal, že v pondelok budú v parlamente predložené pozmeňujúce a doplňujúce návrhy k britskému zákonu o hospodárskej trestnej činnosti, ktoré pomôžu vláde postupovať rýchlejšie.

(1 dolár = 0,9156 eura)

(Správa Emilio Barodi a Giuseppe Fonde; Napísal Christian Palmer; Strih David Holmes)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close