svet

Taliansko zruší dopravné obmedzenia po troch mesiacoch a otvorené hranice

Po takmer troch mesiacoch obmedzení šírenia koronavírusu Taliansko zruší všetky obmedzenia premávky platné 3. júna, otvorí svoje hranice a umožní cezhraničné cestovanie.

Vláda dnes schválila príslušné rozhodnutie. Od začiatku júna budú môcť občania schengenských krajín tiež voľne cestovať do Talianska a dvojmesačná karanténa už nebude povinná, informoval denník La Stampa.

Dôležitý krok

Ohlásené otvorenie hraníc bude dôležitým krokom pre Taliansko, kde sa takmer všetok život zastavil v polovici marca.

Začne turistickú sezónu a bude cestovať do mora Talianmi a zahraničnými turistami.

Okrem občanov schengenských krajín bez hraničných kontrol bude Taliansko otvorené aj pre občanov Švajčiarska a Monegasque.

Budú môcť prekročiť hranice regiónu

Pre Talianov bola karanténa ukončená začiatkom mája, aby sa mohli voľne pohybovať zo svojich domovov a bytov, ale stále existujú relatívne prísne obmedzenia pohybu a ľudia nie sú povolení opustiť svoj región pôvodu.

Teraz môžu cestovať do regiónu a navštíviť príbuzných. Toto obmedzenie sa skončí v pondelok. Taliani však nebudú môcť prekročiť hranice regiónov až 3. júna.

V Taliansku sa v pondelok otvoria aj obchody, reštaurácie, služby alebo pláže.

Taliansko je jednou z krajín najviac postihnutých epidémiou koronavírusov. Celkovo bolo od konca februára infikovaných SAR-CoV-2 takmer 224 000 ľudí, z ktorých 31 610 zomrelo.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close