Tampico | Linette sa stretne s Cociarettom v mexickom finále

Poľka Magda Linetová, piata nasadená, zvíťazila nad Rebeccou Marino 3-6 6-3 6-4 a postúpila do finále turnaja WTA 125 Aberdo Tampico v Mexiku proti 21-ročnej Elisabetta Cocciaretto.

Lynette postúpila do finále po tom, čo v piatok zdolala 8. nasadenú Kanaďanku po 2 hodinách a 16 minútach hry.

Dvadsaťročný Talian na 55. mieste svetového rebríčka bude čeliť Cosciarettovi, ktorý zdolal Číňana Lin Zhu 6-4 7-6(4).

Skokanka o žrdi zdolala kanadskú kvalifikantku Biancu Jolie Fernandezovú 6-3 6-0, Mexičanku Renatu Zarazuaovú 6-3 7-5 a Belgičanku Elise Mertensovú 7-5 6-2. .

V skorších kolách 31-ročný Marino na 72. mieste zdolal Japonku Moyuku Uchijimaovú 7:6(4) 6:7(8) 6:3, 6:3, 7:5. Semeno č. 3 Leila Fernandez, 21, 6-3 6-3.

Cocciaretto bol prvým mužom, ktorý postúpil do finále po vybojovanom víťazstve, ktoré sa predĺžilo takmer do tretieho setu, no presadil sa po zápase trvajúcom 2 hodiny a 13 minút.

Talianka bola v prvom sete silná v hrách na podanie, no zatiaľ čo jej súperka využila svoje obranné schopnosti na niekoľko výmen, v kľúčových momentoch vsietila loptičku a úvodná časť vyšla Cosciarettovej.

V druhom sa prebojovala do vedenia 4:0, kým sa Jue prebojovala na 5:5.

Číňanka potom viedla 6:5, len čo Cocciaretto prinútila aféru do prestávky a dostala sa do semifinále na svoj prvý mečbal.

Vo finále štvorhry sa Slovenka Teresa Mihalicová & Indonézanka Altila Chudjiadi stretnú s nenasadenými Američankami Ashlyn Kruger, Elizabeth Mandlik.

Mihalikova & Chudziadi zvíťazili nad Ukrajinkami Annou-Lenou Freitsumovou a Nadiou Kichenok z Nemecka 6-3 7-6(5), zatiaľ čo Krueger & Mandlik tvrdo bojovali, aby zdolali Číňanky Moyuka Uchijima & Zhu Lin 6-7. 5) 706(5) [10-6].