Ekonomika

Tanzánski podnikatelia navštevujú slovenčinu kvôli spoločným podnikom

Veľvyslanec Slovenskej republiky v Tanzánii Moustaba Kattov vo včerajšom rozhovore uviedol, že služobná cesta sa bude konať v čase, keď klesá počet pacientov s Kovit-19.

„Keď počet pacientov klesne, naplánujeme si tanzánijskú podnikateľskú komunitu služobnú cestu do Slovenskej republiky, kde môžu nadväzovať partnerstvá a spoločné podniky,“ povedal.

Povedal, že v turistickom sektore Tanzánie existujú existujúce obchodné a investičné príležitosti, zatiaľ čo v roku 2019 cestovalo do Tanzánie, najmä na Zanzibar, celkom 3 200 Slovákov.

„Slovenská republika je známa svojim poľnohospodárskym, mliekarenským, farmaceutickým a technologickým priemyslom,“ povedal.

Môžete si spomenúť, že v čase vypuknutia choroby som bol vymenovaný za čestného veľvyslanca. Výsledkom je, že zo Slovenskej republiky je ťažké získať nové obchodné príležitosti a investície, “povedal s tým, že v súčasnosti v Tanzánii nepôsobia žiadne spoločnosti zo Slovenskej republiky.

Zdôraznil potrebu posilnenia hospodárskej spolupráce medzi týmito dvoma krajinami s cieľom dosiahnuť vzájomný prospech.

Veľvyslanec uviedol, že Slovensko a Tanzánia môžu po bilaterálnych vzťahoch pokračovať v skúmaní všetkých obchodných a investičných možností. Povedal tiež, že existujú možnosti aj v oblasti investícií, kultúrnej výmeny a vzdelávania.

Veľvyslanec Slovenskej republiky je rozvinutou krajinou a najnovší ekonomický výhľad Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) ukazuje, že Slovensko sa stane najrýchlejšie rastúcou ekonomikou na svete.

OECD predpovedá, že slovenská ekonomika bude v tomto roku rásť silným tempom 3,6 percenta, čo je najvyššie tempo rastu HDP spomedzi ekonomík OECD.

READ  Boris Johnson Amber Watchlist U-Turn-Notes-pravidlá by mali byť „čo najjednoduchšie“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close