Tata Open | Gritty Yuki prejde testom Kovalik

Indka Yuki Bhambriová zaznamenala v pondelok senzačné víťazstvo zozadu nad Slovákom Jozefom Kovalikom v úvodnom kole dvojhry na tenisovom turnaji Tata Open Maharashtra. Dvadsaťdeväťročný Ind si vo svojom úvodnom zápase zabezpečil víťazstvo 6-7 (10), 6-2, 7-5.

Oživenie

Po prehratom ťažko vybojovanom prvom sete sa Yuki ujala vedenia 2:0 v druhom. Nedovolil, aby sa dynamika zmenila, set získal 6-2.

Pri rozhodovaní Ind premenil brejkbal na 3:3 a viedol 4:3. Hoci sa 29-ročný Slovák zo všetkých síl snažil o comeback, Yuki si udržal nervy a vyhral tretí set 7-5.

Prajnesh Gunneswaran však podľahol piatemu nasadenému Danielovi Altmaierovi 6:7 (5), 2:6. Po bitke v úvodnom sete, keď natiahol Nemca do tajbrejku, sa Ind v druhom rozpadol.

Predtým sa Francúz Quentin Halys dostal na svetovú č. 82 Ricardas Berankis z Litvy s úžasnou výhrou 6:1, 6:2. V ďalšom zápase Moldavčan Radu Albot prekonal náročnú výzvu Taliana Federica Gaia v druhom sete a zaznamenal víťazstvo 6-2, 7-6 (3).

Výsledky (prvé kolo, Indovia, ak nie je uvedené inak): Yuki Bhambri bt Jozef Kovalik (Svk) 6-7 (10), 6-2, 7-5; Daniel Altmaier (Nem.) bt Prajnesh Gunneswaran 7-6 (5), 6-2; Quentin Halys (Fra) bt Ricardas Berankis (Ltu) 6-1, 6-2; Radu Albot (MDA) bt Federico Gaio (Ita) 6:2, 7:6 (3).

READ  Slovenská politická kríza vyvolaná vakcínami a „zelený“ futbal - EURACTIV.com