Ekonomika

Telekom chce používať optiku Orange. Neskôr povie viac

Informácie o spolupráci sa zverejňujú postupne.

Oranžová oznámené v posledných dňochže sa dohodli s Telekomom na zdieľaní ich optických sietí prostredníctvom technológie GPON. Spoločnosť bola ale riedka v detailoch. Telekom teraz tiež povedal viac.

“Telekom predstavil novú referenčnú ponuku otvorenú pre všetkých veľkoobchodných partnerov, ktorí sa chcú vyšplhať vyššie na investičnom rebríčku, investovať viac a pripraviť plány na dlhšie obdobie. Aktuálna ponuka je stále vhodná pre menších partnerov a obe ponuky sa dopĺňajú,” uviedol o novinke hovorca Telekomu Michal Korec.

Prevádzkovateľ hovorí, že keďže významne investuje do optickej siete a v súčasnosti pokrýva 741 tisíc domácností, chce ponúknuť možnosť poskytovania služieb prostredníctvom siete ďalším hráčom na trhu.

“Vďaka novej referenčnej ponuke sa Orange stal našim prvým partnerom a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Nejde o spoločné budovanie, ale o zdieľanie siete – vlastníkom je vždy spoločnosť, ktorá sieť buduje,” vysvetľuje Korec.

Telekom tvrdí, že táto služba je určená na dlhodobú vzájomnú spoluprácu. Partnerský operátor môže zároveň priniesť klientovi vlastnú zákaznícku skúsenosť – z pohľadu poskytovaných služieb a z pohľadu nastavenia služieb u zákazníka, čo Telekom nerealizuje.

Orange a Telekom síce zatiaľ optiku nebudú stavať spoločne, ale budú sa navzájom využívať.

Fotogaléria

Orange a Telekom síce zatiaľ optiku nebudú stavať spoločne, ale budú sa navzájom využívať.

Zdroj: iStock

Telecom chce optiku od Orangeu

Poskytovateľ zároveň potvrdil, že chce využívať aj optickú sieť od konkurenčného Orangeu. Je k dispozícii približne 540 000 domácnostiam. Dáva zmysel, aby ho telekomunikačné spoločnosti používali v miestach, kde nemá vlastnú optiku.

„Telekom plánuje v budúcnosti využiť časť siete Orangeu na poskytovanie vlastných služieb a podrobnosti upresníme po úspešnej dohode,“ dodal Korec. Ako ďaleko sú pri rokovaniach, nekonkretizoval.

Oranžová: Použijeme našich technikov

Orange tiež hovorí, že napriek tomu, že v niektorých lokalitách použije optiku telekom, mal by sa zákazník dočkať vyššieho komfortu inštalácie a lepšej zákazníckej skúsenosti.

READ  Žilinská Kia dokončila rozsiahlu úpravu výrobnej linky v Motorárni 2 - Doprava - Auto

„Technik Orange k nemu príde priamo, môže sa s technikom dohodnúť na termíne inštalácie podľa jeho preferencií, zníži sa počet zariadení v jeho domácnosti, pretože dostane prevodník priamo od Orangeu,“ hovorí hovorkyňa Orangeu Alexandra Piskunová.

Orange a Telekom sa dohodli na zdieľaní optiky.

Prečítajte si tiež

Orange potvrdil, že bude zdieľať optiku s Telekomom

Prevádzkovateľ zároveň hovorí, že služby budú totožné s tým, ktoré poskytuje prostredníctvom vlastnej optiky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close