šport

Televízny reportér sa trénera nemeckého tímu opýtal, ako byť ‚krásnou ženou‘ v hokejovom tíme plnom ‚krásnych mužov‘.

Nemecká asistentka trénera Jessica Campbellová stojí v pondelok 16. mája 2022 za nemeckou lavičkou počas zápasu majstrovstiev sveta v hokejovej skupine A medzi Francúzskom a Nemeckom vo fínskych Helsinkách.AP Photo / Martin Meissner

  • Reportér sa opýtal trénerky nemeckého národného mužského hokejového tímu, ako byť „krásnou ženou“ v tíme „plnom pekných mužov“.

  • Asistentka trénera nemeckého tímu Jessica Campbellová odpovedala: „Nerozumiem, čo sa snažíte povedať.“

  • Campbell sa nedávno zapísala do histórie ako prvá žena v trénerskom tíme národného tímu, ktorý sa zúčastňuje majstrovstiev sveta v hokeji mužov.

Televízny reportér sa opýtal trénera nemeckej mužskej hokejovej reprezentácie, ako byť „krásnou ženou“ v tíme „plnom pekných mužov“ – a tréner sa prestal vypytovať.

„Aké to je byť v tíme, keď ste krásna žena a celý tím sú krásni muži?“ Fínsky národný vysielateľ Yleisradio Oy sa po stredajšom tréningu opýtal 29-ročnej Jessicy Campbell, reportérky slovenskej televízie. Nahlásené.

„Prepáčte, nerozumiem, čo hovoríte,“ povedala Campbellová, asistentka trénera, ktorá sa nedávno stala prvou ženou v tréningovom tíme národného tímu, ktorá sa zúčastnila na mužskom seniorskom ľadovom turnaji IIHF. Majstrovstvá sveta v hokeji, odpovedal.

Reportér položil svoju otázku znova.

„Toto je moja práca a kariéra,“ povedal Campbell. „Hráči si robia svoju prácu. V hokeji máme s hráčmi silný vzťah a o nič iné nejde.“

Po rozhovore Campbell vyjadril svoje sklamanie, keď sa ho opýtal mediálny manažér nemeckého tímu Yleisradio Oy.

Campbell povedal pre Yleisradio Oy, hlavný tréner nemeckého tímu Tony Soderhomme, že bol prijatý pre jeho hokejové schopnosti a pochválil jeho trénerské schopnosti a „technické znalosti“.

Campbellová, bývalá hráčka kanadského ženského národného tímu Powerhouse a absolventka Cornella, povedala Vo funkcii, ktorú tento týždeň zverejnila Medzinárodná hokejová federácia Pôsobí aj v špeciálnych tímoch a hráčskom rozvoji v nemeckom mužskom tíme.

READ  Kanaďanka Lela Fernandezová vypadla v dvojzápase v Madride

„Neviem, či to vychádza zo ženskej hry, ale môj prístup je pridať hodnotu jednotlivým hráčkam za účelom spoločného tímového cieľa,“ povedala Campbell pre IIHF.

„Nevidím svoju rolu inak ako ostatní asistenti trénera, ale myslím si, že môžem mať jedinečný pohľad na to, ako som študoval hru a pochopil prístupy k športu a rozvoju,“ dodal.

Prečítajte si pôvodný článok Kto je vo vnútri

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close