Technológie

Temný sci-fi horor Scorn dostáva nové herné video

Herné video odhaľuje Scorn a jeho temný svet

Vývojári z Softvér Ebb sú na videohernej scéne od roku 2013, stále sme sa však nedočkali ich prvých. Áno, vizuálne podmanivé, hudobne strohé a skľučujúce Pohŕdanie ani po rokoch vývoja to nevyšlo, ale súčasné herné video naznačuje, že práce na ňom sa pomaly, ale isto blížia ku koncu. Trinásťminútové demo na hranie urobil dojem aj na najprísnejšieho neveriaceho Thomasa.

Autori sa tým nikdy netajili Pohŕdanie je do značnej miery založený na stvorení HR Gigera (Dizajn Votrelca) a Zdzisław Beksiński (populárny umelec antiutopie). V praxi to znamená, že aj súčasné video vyzerá ako kus poctivo prepracovaného umenia.

Prostredia v hre majú byť významné a pôsobiť ako samostatná postava, čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou podarilo. Prinajmenšom predstavená verzia je v rámci esteticky pozoruhodné a krásne spracované.

Interiéry imaginárneho pekla sú naozaj strašidelné a majú nepríjemný vplyv na koncového používateľa. Jednotlivé chodby sú chladné, depresívne a pusté, pričom k výslednému zobrazeniu atmosféry prispieva vážená zvuková kulisa, ktorá ešte viac prehlbuje depresívne pocity beznádeje.

Možná hrôza desaťročia?

Hrateľnosť vás asi neprekvapí, pretože je tradičná akčný horor o prežití, ktorá ťaží hlavne z umelo vytvorenej atmosféry a bezobslužného prostredia. Dokončené sú aj konkrétne návrhy príšer nepríjemnosti celého projektu.

Okrem toho a mierne zmenená mechanika fungovania zbraní je Pohŕdanie pomerne bežná hra. Preto je otázne, koľko audiovizuálny zážitok na určitú sumu vynahradí plytkosť, respektíve neoriginálnosť, herné komponenty.

Zdroj: news.xbox.com

Aj keď môžu predchádzajúce riadky znieť príliš negatívne, autori v podstate nerobia nič zlé. Prichádzajú s žánrový projektktorá je založená na určitých osvedčených postupoch.

Takže ak ste si mysleli, že bude Pohŕdanie mohol prísť s akousi revolúciou, vás pravdepodobne sklame. Pohybuje sa v rámci fungujúcich mantinelov, ktoré umiestňuje do skutočne fantastického prostredia, pričom sa tak nepochybne stane hlavným ťahúňom rokov očakávanej hry.

READ  Samsung Galaxy Z Fold 3 má doraziť údajne v júni. Okrem iného ponúkne podporu pre S Pen

Má vyjsť niekedy budúci rok výhradne pre osobné počítače a konzoly Xbox. Či sa novinky budú pozerať aj na platformu Sony, je otázne.

Myslíte si, že pripravovaný titul Scorn má v tomto desaťročí potenciál na horor? Neváhajte a dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej sekcie komentárov.

Zdroj: YouTube.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close