Veda

Ten, kto porazil rakovinu prsníka Senátor chce teraz pomôcť ďalším ženám

Senátorka za štát Pennsylvania Kim Ward je manželkou, matkou, vedúcou väčšinou senátu a prežila rakovinu prsníka. Počas mesiaca povedomia o rakovine prsníka má odkaz pre každú ženu a dúfa, že bude slúžiť ako príklad. „Je dôležité, aby si ženy uvedomili, že by nemali chodiť na tmavé miesta. Nemali by sa báť mamografie.“ povedal. Wardovi v decembri diagnostikovali prvé štádium rakoviny prsníka. „Rozhodol som sa to nehovoriť ľuďom, aby som mohol vykonávať svoju prácu. Myslel som si, že ak to tam uvediem, neviem, či budem vo svojej práci taký efektívny, pretože som nechcel, aby ma ľudia ľutovali. . „cítiť to.“ Potom, čo diagnostiku spočiatku zamlčala, Ward naďalej zohráva svoju úlohu obhajkyne povedomia o rakovine prsníka a včasného testovania. „Som veľmi poctená, že môžem mať túto pozíciu väčšinového lídra s veľkým megafónom. Je mi cťou používať tento megafón v snahe pomôcť ženám, pokúsiť sa osloviť ženy. Aby som mohla,“ povedala. Oddelenie absolvovalo lumpektómiu a chemoterapiu. Ďalšie testy ukázali, že rakovina sa môže vrátiť. „Mal som génový test BRCA a ukázalo sa, že mám gén BRCA2. Určite sa to zopakuje,“ povedal Ward. Rozhodla sa podstúpiť dvojitú mastektómiu, potom hysterektómiu. Ward pripisuje svojmu manželovi a trom synom podporu, ktorú potrebovala. „Boli veľmi milí a veľmi nápomocní,“ povedala. Ward pracuje na zákone, aby zaistila, že ostatné ženy dostanú potrebnú starostlivosť. Druh testov, skenov a testov, ktoré vám pomôžu nájsť veci skôr, je veľmi dôležitý, „povedala. WGAL s Wardom a ďalšími pacientmi, ktorí prežili rakovinu prsníka v rámci epizódy WGAL 8 In Focus with Susan Shapiro Tento program môžete sledovať nižšie .

Senátorka za štát Pennsylvania Kim Ward je manželkou, matkou, vedúcou väčšinou senátu a prežila rakovinu prsníka. Počas mesiaca povedomia o rakovine prsníka má odkaz pre každú ženu a dúfa, že bude slúžiť ako príklad.

READ  Osteopath odhaľuje „nervus vagus“ na zlepšenie držania tela, otvorenie hrudníka a zvýšenie energie

„Je dôležité, aby si ženy uvedomili, že by nemali ísť na tmavé miesta. Nemali by sa báť urobiť mamografiu,“ povedala.

Wardovi v decembri diagnostikovali prvé štádium rakoviny prsníka.

„Rozhodol som sa to nehovoriť ľuďom, aby som mohol vykonávať svoju prácu. Myslel som si, že ak to tam udržím, neviem, či budem vo svojej práci taký efektívny, pretože som nechcel, aby mi ľudí bolo ľúto. ja. „je,“ povedala.

Potom, čo diagnostiku spočiatku zamlčala, Ward naďalej zohráva svoju úlohu obhajkyne povedomia o rakovine prsníka a včasného testovania.

Povedala: „Je mi cťou mať túto pozíciu väčšinového lídra s veľkým megafónom. Som schopný použiť tento megafón na to, aby som sa pokúsil osloviť ženy, pokúsiť sa pomôcť ženám.„ Je mi cťou, že som tam mohol byť. “

Na oddelení bola vykonaná lumpektómia a chemoterapia. Ďalšie testy ukázali, že rakovina sa môže vrátiť.

„Mal som génový test BRCA a ukázalo sa, že mám gén BRCA2. Určite sa to zopakuje,“ povedal Ward.

Rozhodla sa pre dvojitú mastektómiu, potom hysterektómiu. Ward vďačí svojmu manželovi a trom synom za to, že jej poskytli potrebnú podporu.

„Boli úžasní a veľmi nápomocní,“ povedala.

Ward pracuje na zákone, aby zaistila, že ostatné ženy dostanú potrebnú starostlivosť.

„Zabezpečenie prístupu k testom, ako sú tieto, k skenom a testom, ktoré vám pomôžu nájsť veci skôr, je veľmi dôležité,“ povedala.

WGAL hovoril s Wardom a ďalšími pacientmi, ktorí prežili rakovinu prsníka, ako súčasť epizódy WGAL 8 zaostrené So Susan Shapirovou. Program si môžete pozrieť nižšie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close