Tenis: ATP Roundup: Španielsko a Poľsko postupujú do semifinále Pohára ATP

Španielsko a Poľsko pokračovali v stredu v horúcom zápase o postup do semifinále Pohára ATP v Sydney.

Obe krajiny vyhrali svoje skupiny v semifinále, ktoré sa začína v piatok. V ďalšom kole sa stretnú.

Vedúci Španiel Pablo Carreno Pusta zdolal Srba Philippa Krajinoviča 6:3, 6:4 v sete. Carino Pusta mal v 80. minúte 30 víťazov. Keď Španieli postúpili, ich tímový kolega Roberto Batista Aguirre získal 90 percent bodov z prvého podania, keď porazil Dušana Lajoviča.

Vo štvorhre medzi národmi Srbi Nikola Kazič a Madage Sabanov zdolali Pedra Martineza a Alberta Ramosa-Vinolasa 6:7 (5), 6:3, 10:5. Pre Španielsko to bola jediná prehra v skupinovej fáze.

Poľsko porazilo Argentínu v D-skupine zápasom medzi Hubertom Harkoksom a Kamilom Majjrsakom. Hurricanes trvalo 81 minút, kým vyhrali nad Diegom Swartzmanom 6:1, 6:4. Majchrzak porazil Federica Delbonisa 6:3, 7:6 (3), čím ukončil zápas v skupine 3:0.

Dvojica Szymon Walkow a Jan Zielinski zavŕšila nájazd Poľska, keď zdolala Maxima Gonzaleza a Andresa Molteniho 7:6 (4), 7:6 (5).

Adelaide International1

Tretí nasadený Chorvát Marin Čilič postúpil do štvrťfinále so 16 esami, keď vo svojom prvom podaní zdolal Brazílčana Diega Montera 70-4 percent 6-4, 7-6 (3).

Srb Laszlo DiJere, siedmy hráč po Čiličovi, postúpil po diskvalifikácii Francúza Corinthiana Maudeta. Maudet bola pristihnutá pri volaní rozhodcu stoličky, keď Djire bojoval a vyhral set 7:5, jeden set a 4:2 v druhom. Varená Maudet sa rozbehla k dôstojníkovi a vyslovila neslušné slová, čím ho vyradila zo zápasu.

V ďalšom zápase postúpil do štvrťfinále Austrálčan Tanasi Kokkinakis, ktorý v treťom sete zdolal štvrtého nasadeného Francisa Diafa 3:6, 7:5, 6:1. Švéd Michael Yemer porazil aj juhokórejského ôsmeho nasadeného Soon-Woo Kwona 6:3, 6:2.

READ  Najlepšie vyhliadky New Jersey Devils

Letná galéria v Melbourne

V úvodnom zápase v Melbourne Španiel Jam Munar zdolal bývalého hráča top 10 Kevina Andersona z Juhoafrickej republiky 6:4, 6:4.

Po Munarovi so skóre 4-6, 6-3, 5-2, piaty nasadený Benoit z Francúzska, Henry Laxonen zo Švajčiarska, našťastie prehral, ​​keď odišiel z neznámych dôvodov.

Ďalšími víťazmi boli Slovák Alex Molkan, kvalifikant Talianska Andreas Seppi 6-4, 6-7 (6), 6-3; Alexej Paprin z Austrálie zdolal Stefana Travagliu z Talianska 7:6 (5), 6:3; A litovský kvalifikant Ricardus Fernandez porazil v semifinále Marcosa Girona 7:5, 6:4.