šport

Tenis, ATP – Swiss Indoors 2022: Rooney porazil Rinderknechta

Dán Holger Roone zdolal francúzskeho kvalifikanta Arthura Rinderknechta 7:6, 6:2 a postúpil v piatok večer do švajčiarskeho domáceho semifinále v Halle Saint-Jacques v Bazileji.

25. Rooney bude hrať so šiestym nasadeným Španielom Robertom Bautistom Agutom.

19-ročný Dán vyhral osem víťazstiev v rade od štartu svojej cesty o titul v Štokholme.

Rooney v piatok za svoj nedávny úspech pripísal svoju schopnosť zostať vyrovnaný.

„Myslím si, že som vyrovnanejší, keď som na ihrisku, aj keď sú to zakaždým ťažké bitky proti Rinderknechtovi. Takže som sa dnes musel upokojiť, urobil som to minulý mesiac, využiť svoje šance, pokúsiť sa byť agresívny – to je všetky.

Prvé 500-úrovňové semifinále a šanca na historické finále

Piatok predstavuje ďalší míľnik v Rooneyho sezóne plnej pozoruhodných víťazstiev. Svoje prvé semifinále dosiahol na úrovni 500, vďaka čomu sa dostal mimo top 100, dosiahol svoje prvé veľké štvrťfinále, vyhral prvé dva tituly na okruhu ATP a prebojoval sa do top 25.

„Je to úžasný pocit,“ povedal Roone. „Je to prvýkrát, čo som v semifinále ATP 500. Je to skvelé, je to krok nahor a vždy je príjemné vidieť, ako napredujete. [moving] Správnym smerom. Som veľmi hrdý a nadšený, že môžem pokračovať.

Holger Roone drží trofej v Štokholme 2022 | © Tennis TV / Tennis Majors

Ak sa Rooney aj tínedžer Carlos Algaraz (v semifinále stretne s Felixom Augerom-Aliassimom) dostanú do sobotňajšieho finále, Švajčiar zažije prvé finále medzi tínedžermi v 51-ročnej histórii halového turnaja. Bolo to prvé finále medzi tínedžermi na ATP Tour od bitky Rafaela Nadala s Tomášom Berdychom o titul v Bastile v roku 2005.

Naposledy sa títo dvaja mladíci dostali do semifinále v Bazileji v roku 2000, keď Roger Federer porazil Lleytona Hewitta a dostal sa do finále. Švajčiarska legenda neskôr vo finále prehrala so Švédom Thomasom Enqvistom.

19-ročný Dán predtým vyhral proti Austrálčanovi Alexovi de Minaurovi, siedmemu nasadenému (6-2, 7-5) a francúzskemu kvalifikantovi Ugovi Humbertovi (6-4, 6-2).

Rinderknecht na 51. mieste na turnaji zdolal Slováka Alexa Molkana (6:2, 6:4) po víťazstve nad štvrtým nasadeným hráčom Marinom Čiličom z Chorvátska (6:4, 3:6, 7:6 (5)). )

Bazilej ATP 500, ostatných posledných osem výsledkov (Halle Saint-Jacques, 2 135,350 EUR, najnovšie výsledky ako prvé):

  • Roberto Bautista Agut porazil Stana Wawrinku: 7-5, 7-6 (5)
  • Carlos Algaraz (1) porazil Pabla Carrena Bustu (5): 6-3, 6-4
  • Felix Auger-Aliassime (3) zdolal Alexandra Publicka: 6:2, 6:3
READ  Góly sa točia okolo ligy: 2/6 / 21-2 / 12/21

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close