Tenis: Melbourne – Omni Sports – Serena „v zóne“ s priamym víťazstvom v športe

Agresívna Serena Williamsová urýchlila v pondelok prípravu na ďalší svah na 24. grandslamovom titule priamym víťazstvom nad domácou nádejou Dariou Gavrilovou na klasike Yarra Valley Classic.

Tridsaťdeväťročný hráč zvíťazil v sete 6: 1, 6: 4 za 94 minút, keď dorazil budúci týždeň na Australian Open.

„Dostali ma okolo a cítil som sa ako v zóne a snažím sa robiť veci, pre ktoré som pracoval,“ uviedol v rozhovore pre súd.

Williams začal pomaly, skôr ako rýchlo prehral s Austrálčanmi, ktorí tak efektívne otvorili zápas proti slovenskej Viktórii Kuzmovej a chýbali im prvé tri body v podaní.

Gavrilova na 451. mieste nebol porovnávaný s jeho idolom, ale Williams využil svoju rýchlosť okolo dvorca na tvrdú prácu vo vysoko konkurenčnom druhom sete.

Američania však mali všetky odpovede a práve Williamsov ostrý výkon opäť zvýšil intenzitu jeho druhého zápasu po tom, čo na piatkovej exhibícii v Adelaide porazil svetovú trojku Naomi Osaka.

Williams, ktorý chce vyhrávať zápasy pod jeho opaskom, sa najbližšie predstaví v 16. kole s Bulharkou Svetanou Francovovou a následne sa pokúsi o ďalší pokus o rekordný 24. titul vo dvojhre.

Senzácia tínedžerov Koko Kauf predtým ukázala iba jednu scénu v podobe, ktorá vyvolala jeho oslnivú jazdu, keď minulý rok na Australian Open vyhral o tri sety s Jill Deachmanovou na Gibsland Trophy.

Šestnásťročný mladík porazil koktanie v zápase a v priebehu dvoch hodín a 45 minút vyhral 6-3, 6-7 (6/8), 7-6 (7/5).

„Celý tréning, ktorý som absolvoval v mimosezóne, bol schopný absolvovať tri ťažké sety a nikdy sa neunaviť,“ uviedol.

Bol jedným z melbournských príbehov minulý rok, keď v treťom kole porazil šampióna Osaku v dvoch setoch.

Svetová päťka Elena Svitolina porazila aj bývalú najlepšiu nemeckú desiatku Andreu Petkovičovú 6: 1, 6: 4 v sete.

Dvadsaťšesťročný Ukrajinec, ktorý sa nedostal do grandslamového finále, odohral svoj prvý zápas v Melbourne po prepustení zo 14 dní nútenej izolácie.

Minulý mesiac vo štvrťfinále v Abú Zabí pripadla Ruske Veronike Gutermetovej.

„Myslím si, že pár zápasov v Abú Zabí mi pomohlo prísť priamo na zápas a začal som byť silný,“ uviedol.

Svitolina hrá v 16. kole bývalú šampiónku French Open Jelenu Ostapenkovú.

Obidve podujatia WTA sa budú hrať súčasne v Melbourne Parku, keď sa hráči budú pripravovať na Australian Open od 8. februára.

(Ďalšie športové správy a novinky nájdete na stránkach Ahram Online Games na Twitteri @AO_Sports A na Facebooku AhramOnlineSports.)