Tenis: Najlepšia strana Miami šetrí body na víťazstvách, na stretnutiach Halep, tenisových novinkách a hlavných príbehoch

MIAMI (AFP, REUTERS) – Austrálska ženská tenisová jednotka číslo jedna Ashley Party si vo štvrtok (25.3.) Zachránila bodový bod tým, že porazila Slovenku Kristínu Kukovú o postup do tretieho kola ATP a WTA Open.

Najlepšie nasadená strana zvíťazila nad šampiónkou Miami z roku 2019 a šampiónkou French Open na 149. priečke Kukova 6: 3, 4: 6, 7: 5, keď porazila ďalšiu grandslamovú víťazku, 54. Lotyšku Jelenu Ostapenkovú. Kirsten Flipkensová 6-2, 5-7, 6-3.

V deviatom zápase finálového setu rozstrieľala strana v stretnutí 0-15 15 AC, keď o dve hodiny a 27 minút neskôr porazila Kukovú.

„Nie je nič také, ako prejsť takýmto testom,“ povedal.

„Je dôležité na tomto zápase popracovať a pokúsiť sa ho nájsť, keď idem. Nikdy som sa nevzdával, som rád, že som dostal šancu zostať na love.“

Dvadsaťštyriročný Austrálčan prehral prvé tri zápasy od roku 2014 po tom, čo minulý mesiac vypadol vo štvrťfinále Australian Open s Češkou Carolinou Muchovou a budúci týždeň s Američanom Danielom Collinsom v Adelaide.

Kukova, ktorá vyhrala prvých 10 súperov, ktorí prišli pred piatimi rokmi, si vynútila tretí set po tom, čo strana vyslala forhend dostatočne dlho na to, aby vzdala individuálny brejk druhého setu.

Na tretie miesto poslala strana bekhendovú šírku, aby mala Kukova vo štvrtej hre brejk a rozdiel 3: 1, a obaja podávali, kým Kukova nepodala v zápase vedúcom 5: 3.

V jedinom mečbale Kukovej mu chýbalo slabé prvé podanie a partia získala druhé prednosť.

Kukova po dvoch bodoch poslala bekhend, aby sa vzdala brejku, potom sa strana rozbila na 6: 5, čím urobila tri chyby, aby si udržala bod z tajbrejka.

Namiesto toho strana vybuchla zo stredu esom proti sebe a bekhendový víťaz potom vo svojom prvom zápase úspešne premenil víťaza podania.

READ  Luxembursko vs Slovensko – Skupina J – Ukážka a predpoveď | Kvalifikácia UEFA EURO 2024

„Psychicky tam musíte zostať, aby ste si dali šancu,“ uviedla strana. „Psychicky som bol trochu uvoľnený a bol som tak hrdý, že som sa tam mohol povaľovať.“

Iba druhá Japonka Naomi Osaka môže predbehnúť večierok o miesto na prvom mieste v Miami.

Osaka, ktorá získala štvrtý grandslamový titul na februárových Australian Open, začala svoju kampaň v piatok v súboji druhého kola s Austrálčankou Ajou Domljanovic.

Tretia nasadená Simona Halepová bojovala predčasne, ale zvíťazila v zápase 3: 6, 6: 4, 6: 0 proti Francúzke Caroline Garciovej.

Dvojnásobná grandslamová šampiónka z Rumunska, ktorá sa umiestnila na treťom mieste na svete, nastúpila vo svojom prvom zápase po štvrťfinálovej prehre so Serenou Williams na Australian Open.

Po tom, čo Garcia v prvej nastavenej hodnote dal do vrecka s Acom, zlomil Halepa, aby otvoril druhý, čím si zachránil tri brejkové body a predĺžil tak svoj náskok na 2: 0.

Halep si ale opäť získala vedenie na konci setu 3: 3 a burácala tretím setom po tom, čo v 10. hre opäť porazila Garciu.

Swidech, Gerber Advance

25. marca 2021 sa Angelique Gerber počas Miami Open vrátila k Renáte Jarasovej. Foto: EPA-EFE

V druhom ženskom druhom kole zvíťazila šampiónka Roland Kros Iga Sweidek nad Barborou Krezikovou 6: 4, 6: 2 a niekdajšia svetová jednotka Nemka Angelique Gerberová zdolala kvalifikantku Renatu Saracuvovú 6: 6, 6: 0.

„Skóre je trochu iné ako v zápase, pretože (a) niektoré zápasy boli veľmi tesné a tvrdé,“ vyhlásil Gerber a proti Viktorii Azarenkovej čelil ďalšej bývalej svetovej jednotke.

Laura Siegmundová postúpila cez bieloruský chodník, pretože boli nútení odstúpiť zo svojho plánovaného zápasu pre zranenie kolena.

V piatkovom akčnom zápase mužských semien bude svetová dvojka Danil Medvedev v druhom kole čeliť čínskemu Tchaj-peju Lu Yen-hsun.

Rus Medvedev, ktorý na Australian Open skončil druhý za Novakom Djokovičom, po víťazstve v Marseille začiatkom tohto mesiaca predbehol Rafaela Nadala a stal sa svetovou dvojkou.

READ  Alex Molkan vs Hugo Delion – 16. kolo – Ukážka a predpoveď | Rio Open 2023

Vo štvrtok sa debut britského mladíka Jacka Droppera na okruhu ATP Tour náhle skončil po tom, ako sa zrútil na ihrisku počas zápasu v prvom kole s kazašským Michailom Kukushkinom.

Slnko, vlhkosť a horúce počasie na kurte 2 trvalo počas prvej sady na 19-ročnú divokú kartu 81 minút.

Keď Kukushkin viedol set 6: 5, Draper dostal depresiu a predtým, ako sa rozhodol pokračovať, nechal si srdcovú frekvenciu skontrolovať na súde lekárskym personálom. Spadol na zem pri pokuse o rozohrávku lopty v stanovenom bode a jeho návrat bol krátkodobý. Bol otočený chrbtom, keď mu rýchlo pomohol zdravotnícky personál.

Dropper odišiel do dôchodku, keď Kukushkin zapečatil set 7-5. „Pri zmene som začal trochu cítiť svoje telo,“ povedal Dropper. „Povedal som, že budem pokračovať, pretože som nemal závraty … ale zjavne, keď som sa tam dostal, to tak nebolo.“

„V poslednom okamihu som sa skutočne nezrútil, naozaj sa mi začali točiť hlavy a veci začali odchádzať.“

Na konci prvého setu mal Draper na krku kocku ľadu. „Posledné dve hodiny som chodil na fyziológiu, snažil som sa čo najlepšie zotaviť, staral sa o seba a snažil sa ísť vpred.“

Trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka medzitým čelí niekoľko týždňov po operácii nebezpečnému problému v ľavej nohe.

„Po chvíli problémov s ľavou nohou som sa rozhodol, že si to trochu zacvičím,“ uviedol 35-ročný Švajčiar vo štvrtok vo svojom tweete s jeho obrázkom na nemocničnom lôžku.

„Všetko prebehlo dobre. Budem pár týždňov vonku, ale nemôžem sa dočkať, až čoskoro začnem opäť trénovať.“

Wawrinka podstúpil v roku 2017 operáciu kolena po svojom poslednom titule ATP a do roku 2018 mal problémy so zraneniami, počas ktorých jeho poradie kleslo na 263. Momentálne je na 21. mieste.

READ  tenis. Coupe Davis - PH Mathieu: «Nous aurions préféré jouer à la maison»