šport

Tenisová hviezda suspendovaná na dopingový test počas sondy | Tenis | hra

Slovenský tenista Andrej Martin, ktorý vlani hrával s Novakom Djokovičom, dostal suspendáciu za doping. Medzinárodná tenisová federácia zistila, že 32-ročný mladík mal 7. júna pozitívny test na nelegálnu látku.

Martin má pozastavenú činnosť až do odvolania, kým prebieha vyšetrovanie. 204. hráč renkingu sa predstavil vo dvojhre mužov na turnaji Bratislava Open, kde celkovo zvíťazil Alexander Ševčenko.

Hráč povedal, že ho prekvapila správa o jeho suspendovaní a popiera, že by užil akúkoľvek zakázanú látku zámerne a aby získal výhodu. Vo svojom vyhlásení povedal: „Od detstva ma moji rodičia učili byť čestným v športe aj v živote. Vždy som bol rovnaký a tí, čo ma poznajú, dobre vedia, ako veľmi si cením podvody a klamstvá.

„Správa o pozitívnom dopingovom teste ma šokovala. Kategoricky odmietam myšlienku, že som úmyselne zobral čokoľvek zo zoznamu zakázaných látok. Používam veľmi málo doplnkov a nezmenil som ich za posledných päť rokov.

Prečítajte si tiež: Nick Kyrgios odchádza z Laver Cupu, aby poprel epos Federera, Nadala a Djokoviča

„Vždy som pristupoval k tréningu a k mečom poctivo, pretože som si myslel, že len s poctivosťou sa môžete stať skutočným víťazom. Dôrazne však odsudzujem všetky zakázané metódy ‚opravovania‘ výsledkov hry. Nerozumiem celej tejto situácii, pretože v mojom celý život som urobil desiatky experimentov a nikdy som nepochyboval, že výsledok bude zakaždým negatívny.

Martin, kedysi na 93. mieste svetového rebríčka, pravidelne reprezentuje Slovensko v Davisovom pohári, hoci nemá na konte žiadne kariérne tituly. V roku 2016 sa dostal do finále Croatia Open, keď prehral s Fabiom Fogninim v dvoch setoch. Martin hral pravdepodobne najťažší zápas svojej kariéry v semifinále Belgrade Open 2021 proti Djokovičovi, najlepšiemu nasadenému turnaju. Po prehre v prvom sete 6:1 prežil Djokovič strašenie, keď zobral ďalšie dva sety a prehral len štyri hry.

READ  IIHF: Náhla smrť na určenie majstra sveta v ľadovom hokeji 2019

Nenechajte si ujsť
Nick Kyrgios zosmiešňuje tréningový režim Novaka Djokoviča uprostred bromance
Murray plánuje „zmeny“ ako hlavný protest načrtnutý po porážke City Open
Prípravy Andyho Murrayho na US Open zastavila porážka na Citi Open

Djokovič stále čaká na to, či bude môcť súťažiť na US Open koncom tohto mesiaca, pričom mnohí vyzývajú prezidenta Joea Bidena, aby zmiernil cestovné obmedzenia pre USA, aby mohol súťažiť víťaz Wimbledonu. V súčasnej dobe nikto nemôže vstúpiť do krajiny bez očkovania.

Dvadsaťjedennásobný grandslamový víťaz Djokovič nebol urazený, takže dúfa, že sa pravidlá pred zápasom zmenia, pripravuje sa na zápas, ako keby sa určite chystal hrať. Na svojich sociálnych sieťach napísal: „Pripravujem sa na to, že mi dovolia skončiť, zatiaľ čo čakám, či je nejaké miesto, kam by som mohol cestovať do Ameriky. Držím palce.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close