Svet

Tento trik na umývanie vlasov je tajomstvom krásnych vlasov

Bojujete s matnými vlasmi bez života? Hľadáte spôsoby, ako ovládať tú tvrdohlavú mastnú pokožku hlavy? Ak potrebujete obnoviť vlasy, máte šťastie, že vám TikTok ten deň zachráni!

Nedá sa poprieť, že táto stránka sociálnych médií je zlatou baňou pre najinovatívnejšie – a najšialenejšie – hacky krásy. Najnovším módnym slovom v kaderníckej komunite je dnes technika „obráteného umývania vlasov“.

Túto krásku spopularizovala vplyvná Audrey Victoria, ktorá zdieľala tipy a triky na starostlivosť o vlasy s 1,9 miliónmi sledovateľov na TikTok.

Jeho video o spätnom umývaní vlasov malo 32,2 milióna videní na Dictoc a 14 miliónov na YouTube. Podľa tvorcu obsahu bola táto metóda účinná pri zbavení sa krepovatenia a dosiahnutí jemných, lesklých a objemných vlasov.

Obrátené umývanie vlasov nebolo nikdy jednoduchšie, pretože existujú len dva kroky. – Audrey Victoria / Dictok

Spätné umývanie vlasov je jednoduché. Pamätáte si, keď ste si pred úpravou vlasov začali trieť šampón?

Je čas opustiť tento zvyk a vziať si namiesto toho kondicionér na fľašu. Začnite nanesením kondicionéru na vlasy a nechajte ho pôsobiť dlhšie ako päť minút (alebo ak je potrebná extra hydratácia).

Vo videu môžete vidieť Victoriu, ako používa hydratačný kondicionér v Maroku, ktorého zložky – napustené argónovým olejom a rôznymi vitamínmi – údajne účinne odstraňujú a hydratujú vlasy.

Po piatich minútach Victoria odporúča vlasy umyť a jemne z nich odstrániť prebytočnú vodu. Postupujte podľa nasledujúceho šampónu. Aby vaše končeky nevysychali, korienky stačí kefou. Vlasy dobre opláchnite a nechajte uschnúť, hotovo!

Ako vám odborníci na vlasy hovoria, vlasy sú mokré vždy veľmi krehké, preto ich sušte čo najpomalšie, aby ste predišli lámaniu. Na zníženie trenia sa odporúča vlasy vysušiť uterákom z mikrovlákna alebo mäkkou handričkou. Ak je to možné, vyhnite sa používaniu príliš veľkého množstva tepla na vlasy, pretože to môže viesť k vypadávaniu vlasov.

READ  Kanada sa chystá zrušiť testovacie pravidlo tretej krajiny na COVID pre navrátilcov z Južnej Afriky

Hoci sa spätné umývanie vlasov môže zdať nezvyčajné v porovnaní s tradičnou metódou, zdá sa, že ide o zmenu hry na základe pozitívnych ohlasov používateľov, ktorí tento trik vyskúšali.

„Nemôžem uveriť, že to naozaj fungovalo! Táto technika mi poskytla lepšie výsledky ako moja pôvodná rutina umývania vlasov,“ komentoval jeden používateľ pod videom Victoria na YouTube.

Okrem toho, že vlasom dodáva extra lesk a „zdvihnutie“, je táto metóda najlepším spôsobom, ako vyživiť vlasy bez toho, aby ste ich zaťažili.

Po vykonaní techniky spätného umývania vlasov Victoria ukazuje svoje jemné a lesklé pramene.  - Audrey Victoria / DictokPo vykonaní techniky spätného umývania vlasov Victoria ukazuje svoje jemné a lesklé pramene. – Audrey Victoria / DictokŠpecializovaný chirurg na transplantáciu vlasov, Dr. Craig L. Gearing v rozhovore s Byrdom vysvetlil, že spätné umývanie vlasov môže byť účinné pri hydratácii a oprave vlasových folikulov pred čistením pokožky hlavy.

Predtým, ako sa pustíte do tejto techniky umývania vlasov, majte na pamäti, že toto nie je riešenie vhodné pre veľkosť, kým hacky nezmiznú.

Zatiaľ čo tento trik je veľmi účinný pre tých, ktorí majú jemné alebo mastné vlasy, môže mať opačný efekt pre tých, ktorí majú hrubé pramene. Pretože husté vlasy vyžadujú viac hydratácie, použitý šampón odstráni vlhkosť poskytovanú kondicionérom.

To však neznamená, že nemôžete naskočiť do kurzu. Alternatívne môžete vždy vlasy najprv upraviť, potom nasledovať šampón a potom znova upraviť, aby sa v nich uzatvorila vlhkosť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close