Veda

Tesla Roadster a Starman dosiahli prvý priblíženie sa k Marsu

Sú to odvtedy dva roky a osem mesiacov historická udalosť a zatiaľ čo záujem o Roadster a Starmanova cesta sa trochu zmenšila, stále je pôsobivá. Pre prípad, že ste sa ráno zobudili a pri popíjaní kávy ste sa potichu pýtali sami seba, “Bože, zaujímalo by ma, kde je Starman dnes,” Odpoveď prichádza od samotného SpaceX: Starman sa vyhrieva v očiach Červenej planéty. Alebo urobil, krátko.

“Starman, naposledy videný pri odchode zo Zeme, uskutočnil prvý blízky prístup k Marsu dnes – do 0,05 astronomických jednotiek alebo do 5 miliónov míľ od Červenej planéty,” SpaceX uvádza v nedávnom tweete.

Iste, nie je to tak, že by sa Starman dostal do dotykovej vzdialenosti od Marsu, ale stále je to bližšie k Zemi ako teraz, podľa WhereIsRoadster webová stránka, ktorá sleduje pokrok Roadsteru a jeho pilota. Rovnaký zdroj poznamenáva, že ak batéria v Roadsteri stále funguje, Starman bude počúvať Vesmírna zvláštnosť 265 533 krát za jeden rok a do Existuje Life On Mars? 357 794-krát v druhej.

Starman je figurína oblečená v prototype vesmírneho obleku SpaceX a vo vnútri hračky Roadster na prístrojovej doske s hračkou Hot Wheels je ďalšia, jej menšia verzia. Pamäťové zariadenie s kópiou Isaaca Asimova Nadácia Zahrnuté sú aj romány, pre prípad, že by duo na svojej vesmírnej ceste narazilo na cudzincov.

Roadster bol vypustený do vesmíru na palube rakety SpaceX Falcon Heavy, bez ohľadu na konkrétny cieľ. Utekala rýchlosťou 4 461 míľ / h (7 469 km / h) a podľa konsenzu sa bude naďalej pohybovať do vesmíru, kým sa s niečím nestretne a nezničí. Pokiaľ sa to však už nestalo.

READ  Neznáme mikróby, ktoré boli predtým objavené na Medzinárodnej vesmírnej stanici, by mohli pomôcť rastom rastlín

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close