Ekonomika

TEST: Honda Jazz Crosstar: Najlepšie mestské auto?

Honda Jazz Crosstar Hybrid 1.5 i-MMD e-CVT
Cena od / verzia od (eur) 19 590/23 990
Výrobca / skúška spotreby WLTP (l) 4,5 / 4,7
Objem batožinového priestoru (l) 304
Rozmery – rázvor, dĺžka, šírka, výška (mm) 2 520; 4 090; 1 725 (bez zrkadiel); 1 556

Ak by sme si donedávna mali vyberať z malých mestských automobilov, asi by sme na Hondu Jazz zabudli. Jeho posledná generácia nemala zaujímavý pomer ceny a výkonu, vyzerala zvláštne a prístrojová doska bola príliš prekombinovaná.

Honda však všetko napravila novou generáciou modelu Jazz a prichádza s jedným z najlepších automobilov, ktoré sme tento rok testovali. Aké to je v plastikovanej verzii Crosstar a ako na nás zapôsobilo toto pomerne nenápadné auto?

Aj keď Jazz v budúcom roku oslávi 20 rokov od príchodu prvej generácie, automobilový svet stále neurobil celé rozhodnutie, či ho zaradiť medzi malé automobily alebo medzi malé MPV.

Aj jej štvrtá generácia zostáva verná jednokomorovej karosérii v tvare kvapky, ktorá poskytla Honde dostatok priestoru pre štvorčlennú posádku.

Na dĺžku meria 4044 mm, podobne ako napríklad Škoda Fabia alebo Renault Clio. Novinkou je o niečo terénnejšia verzia Crosstar so svetlou výškou 152 mm.

Odteraz iba hybrid

Dôležitejšou zmenou je však prechod na hybridný pohon. Na rozdiel od Toyoty Yaris alebo Renaultu Clio si nový Jazz s klasickým spaľovacím motorom alebo manuálnou prevodovkou už nekúpite. Honda v porovnaní s konkurenciou zabalí do základu štedrú výbavu, čo zodpovedá vyššej „cene od“.

READ  bne IntelliNews - CEE by mala urýchliť prechod na nový model rozvoja, tvrdí správa GLOBSEC

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close