Ekonomika

TEST: Seat Tarraco FR: Rodinné SUV v športovom balení

Seat Tarraco FR 2.0 TDI 7DSG
Cena od / verzia od (eur)28 640/40 890
Výrobca / skúška spotreby WLTP (l)6,8 – 7,6 / 8,1
Objem batožinového priestoru (l)760
Rozmery – rázvor, dĺžka, šírka, výška (mm)2 790; 4 735; 1 839; 1 674

Niekedy sa neviete rozhodnúť, čo od auta môžete očakávať. Potrebujete praktické priestranné auto s priateľským a ekologickým motorom alebo skôr niečo športovejšie?

Väčšina z nás si však nemôže dovoliť garáž plnú áut, ktoré by sa otáčali podľa potreby a nálady. A tak výsledkom sú autá, ktoré sa snažia zvládnuť všetko naraz.

Praktické rodinné autá tak dostávajú športovejší šmrnc, aby hlavu rodiny bolo o niečo príjemnejšie voziť deti do školy. Stretávame sa aj so značkami ako RS Line, Sportline alebo M Sport aj na autách, ktoré by ste na okruh určite nezobrali.

Medzi ne patrí testovaný Seat Tarraco FR, veľké a ťažké SUV, od ktorého by sme neočakávali veľké športové ambície. Športovejšie ladené modely FR od Sattu nám však boli vždy nablízku, a to nielen kvôli označeniu zhodnému s iniciálami autora článku.

Bude sa mu hodiť športovejší štýl

V minulosti tieto listy skrývali vážnejšie športové ambície a verzie FR boli o niečo živšie, nikdy však také ostré ako Cupra. Dnes je táto výbava skôr o vizuálnych prvkoch, čo však neznamená, že Tarraco FR je len veľké lenivé SUV.

Dizajn je v prvom rade vecou vkusu, ale niet pochýb o tom, že Seatu sa v tejto oblasti v posledných rokoch darí. Pristane mu biela metalíza Orix. Rovnakou farbou lakovaná spodná časť dverí a nárazníkov zdôrazňuje, že auto nejde do terénu.

Vybavenie FR dostalo špecifickú masku a nárazníky. Nový spojler nad zadným oknom a obrubami blatníkov. Spätné zrkadlá sú lakované v šedej farbe Cosmo Grey.

READ  AKTUÁL: O2 práve spustilo komerčnú 5G sieť na Slovensku!

Topánka má 19-palcové disky z ľahkej zliatiny, hoci väčšie 20-palcové disky sú k dispozícii za príplatok. Aj keď vyzerajú lákavo, asi by sme volili menšie disky. Už vyzerajú vynikajúco, zároveň na nich zostalo dosť gumy, aby príliš neutrpeli na pohodlí.

Kabína boduje kvalitou

Novinkou sú tiež športové sedadlá s integrovanou opierkou hlavy, ktoré potešia nejedného športovca v očiach. Vzhľad je však klamný, veľké sedadlá sú vyladené pomerne pohodlne a hlavne v nich trochu uletia štíhlejší jedinci. Bonusom pre vodiča je elektrické polohovanie s pamäťou.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close