Ekonomika

Testovaný bol čínsky elektrický „hit“ za 3 600 € a viac. Ako sa má?

Pravdepodobne najmenší elektromobil so 4 automobilmi na svete, Wuling Hong Guang MINI EV, ktorá je výsledkom spolupráce medzi čínskou automobilkou SAIC a americkým koncernom GM, sa stala ihneď po uvedení na čínsky trh obrovským hitom. Je to pravdepodobne hlavne kvôli skutočne nízkej cene. Zodpovedá to kvalita vozidla?

Prvý prvý mesiac (8/2020) bol v predaji Wuling Hong Guang MINI EV s predané v rámci Čínština trh okolo 15 000 ks. Vďaka tomu sa z tejto novinky stal najpredávanejší elektromobil na miestnom trhu. Zároveň porazila predchádzajúci bestseller, Tesla Model 3 (11 800 ks).

Pokiaľ ide o technické parametre, mini-elektrický automobil meria na dĺžku 2 917 mm, šírku 1 493 mm a výšku 1 621 mm. Dĺžka rázvoru sa zastavila na 1 940 mm. Zadnú lavicu je možné sklopiť, čím vznikne batožinový priestor s objemom 741 l (v prípade využitia celého priestoru – až po strop).

Na jeho pohon by mal stačiť elektromotor s výkonom 13 kW a krútiacim momentom 85 Nm, ktorý zabezpečí maximálnu rýchlosť 100 km / h. Bude možné si vybrať z dvoch batérií s rôznou kapacitou. Základňa ponúka 9,2 kWh a poskytuje dojazd 120 km (NEDC). Vyššia má kapacitu 13 kWh a postará sa o dojazd 170 km (NEDC).

Cena modelu Wuling Hong Guang MINI EV sa pohybuje od 3 600 do 4 900 € (po prepočte). To by mala byť cena bez „hlavných“ štátnych dotácií tam, pretože nové sa pravdepodobne týkajú iba vozidiel s dojazdom viac ako 300 km (NEDC).

Ako sa má?

A čo na tento model hovorí recenzent z Youtube kanálu? Wheelsboy? Stručne povedané, nízka cena vozidla sa v podstate prejavila prakticky vo všetkom, píše Insideevs. Niet divu, že materiály v interiéri sú skutočne lacno, zatiaľ čo plasty majú nízku kvalitu.

READ  City Peugeot a Citroën končia. Malé autá sú stratové a ničí ich hlavne legislatíva

Klimatizácia vozidla je najhoršia, akú kedy recenzent zažil. Obrovským prekvapením však je elektrické auto s takou cenovkou vôbec jednu má. Sedadlá by mali byť jedny z najmenej pohodlných. A prekonávanie nerovností je „dobrodružstvo“. Kufor by mal byť v podstate nepoužiteľný, pokiaľ nie sú sklopené zadné sedadlá.

Zrýchlenie je veľmi vlažné. Hovorí sa, že na jazdu maximálnou rýchlosťou 100 km / h je potrebná odvaha, pretože bezpečnostnú výbavu tvoria bezpečnostné pásy a ABS. Dodávame, že v prípade modelu Wuling Hong Guang MINI EV výrobca uvádza, že dodržal „16 prísnych bezpečnostných testy“, S vysoko pevnou oceľou, ktorá predstavuje 57% jej karosérie. Spomína tiež systémy EBD a TPM.

wuling hong guang mini ev

Zdroj: GM

Napriek všetkým obvineniam pravdepodobne nemožno pochybovať o tom, že vozidlo bude naďalej prosperovať. Koniec koncov, cena … Na krátku dobu mestský trasy toľko nepotrebujú.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dacia Spring pravdepodobne dostala prvú cenovku. Prekvapivo v Maďarsku
Ruský elektromobil Zetta za 5 000 € sa mohol predávať a vyrábať v Slovenskej republike
Mestský elektromobil Citroën Ami s cenou 6 900 € je už v predaji

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close