Technológie

Texans otvára sezónu v národnom runner-up Oklahoma, potom Missouri Norman sobotu

Po získaní titulu v pravidelnej sezóne WAC v minulej sezóne budú mať Texasania najlepšiu šancu zo všetkých v roku 2023, no dvojsezónu začnú ako smoliar.

Norman, v Oklahome, č. 4 Tarleton otvára jar dvojzápasom proti Oklahoma Sooners a Missouri Tigers. Sooners boli minulý rok vicemajstrom krajiny a postúpili do NCAA Division I Women’s Tennis Championships, kde podľahli Texasu 4:1. V tohtoročnej ankete IDA Preseason Top 25 Coaches Poll skončil štvrtý za Texasom, Severnou Karolínou a Štátom Severná Karolína.

Samozrejme, že to bude ťažké sánkovanie proti dvom konferenčným programom Power Five, ale Tarleton ukázal, že dokáže vydržať aj elitné programy. Minulú sobotu, v rámci prípravy na pravidelnú sezónu na TCU Invitational, vyhral Tarleton niekoľko zápasov proti niektorým z najlepších hráčov z TCU, Texas Tech, SMU a Central Arkansas.

Okrem toho Tarleton minulý rok vyhral 16-4 proti súperom z D1.

Tarleton, ktorý v minulej sezóne skončil so siedmimi turnajovými víťazstvami, má troch vracajúcich sa štartujúcich z minulosezónneho pamätného zápasu. Celia Vaudeauovánajmladší Marta Magandasiová a mladší Elsa Poissonová. Nehovoriac o trénerovi roka WAC Elaine Douglas-Miron Stále vo svojej štvrtej sezóne pri kormidle Texasanov.

Makantasy bude hrať na špici zostavy, minulý rok v prvých troch flightoch vyhralo 17-4 v 21 dvojhrách. Za svoje úsilie bola vyhlásená za prvý tím Singles All-WAC a počas jesene preukázala ešte väčšie zlepšenie. Minulý víkend Magandasi porazila Avelinu Saifedinovú z Texas Tech 6-4 7-6 (7-1). Red Raider hral celú minulú sezónu na 3. mieste za Texas Tech a skončil 11-8.

Vaudiau, senior z Tarletonu, je prvým tímom All-WAC vo dvojhre dva roky po sebe. Texasan mal vlani na konferencii najviac víťazstiev vo dvojhre, keď šiel 20-1 (č. 3 1-0, č. 4 2-0, č. 5 17-1), skončil s 20. Vyhrajte v priamych zápasoch. Jeho jediná prehra prišla v College Station proti Texas A&M, tímu č. 6 v krajine. Túto jeseň už získala ocenenie WAC Singles Player of the Month po tom, čo v októbri vo dvojhre viedla 5:0.

READ  Miera vlády R vo východnej Anglii je najvyššia v krajine

Poisson, ktorý bol druhým tímom All-WAC vo dvojhre po 13-8 (1-0 na 2. mieste, 1-0 na 3. mieste, 11-8 na 4. mieste), sa určite predstaví.

Inak to budú nové tváre pre Texasanov, ktorí doplnia zoznam deviatakov piatimi prvákmi a druhákom v červenom tričku.

Emma Perssonová Hral na vrchole singlových letov na jeseň a na začiatku zapôsobil. Minulý víkend porazila Helenu Normantovú z TCU 6-4 5-7 [10-8]. Začiatkom tohto roka sa stala WAC Singles Player of the Month za september po tom, čo sa prebojovala do Sweet 16 singlového hlavného ťaháku na IDA Texas Regional Championships. V zápase, ktorý obsahoval všetky najlepšie výkony z celého Texasu, porazila Mathilde Moraisovú zo Severného Texasu 6-4 3-6. [13-11] a Sophia Pinto z Texasu A&M-Corpus Christi 7-6(4) 4-6 [11-9] Nakoniec prehral s Jackiem Nylanderom z SMU a postúpil do Sweet 16.

Ďalší Tarletonovi nováčikovia Elif Albayrak, Jimina Moralesová, Audrey Pacheco, Laure Razet A Clara Sophia. Každý z nich si na jeseň viedol dobre s vrcholmi v jednotlivých podujatiach. Minulý víkend Albayrac porazil Camryn Steph z Texas Tech 7-5 6-4. Po 4:0 ako pár v tom mesiaci bol Morales spolu s Poissonom menovaný do októbrového štvorhry Tím mesiaca. Sophias vyhrala svoj žreb vo dvojhre na UIW Cardinal Classic koncom októbra.

Pri pohľade na sobotňajšie súperky Tarletonu sa do Oklahomy vracajú seniorky Ivana Corle a Alexandra Pisareva, Carmen Corle a Layne Sleeth, juniorka Dana Guzman a druháčka Emma Stacker. V tíme boli Romana Cisovská zo Slovenska a Julia Garcia Ruiz z Morelie v Mexiku.

Trénerka Oklahomy Audra Cohen sa vracia už siedmu sezónu po tom, čo vyhrala národné a konferenčné trénerské ocenenia.


Čo sa týka Missouri, Tigers vyhrali na jeseň šesť dvojzápasov a v každom bode viedli 6:0. Prvákmi, na ktoré si treba dať pozor, sú sestry Ina a Mae Gannett, ktoré hrali minulú sezónu v Central Oklahoma. Mae Gannett bola D2 All-American a bola na 3. mieste v ITA singli s bilanciou 22-2. Inah Canete bola tiež D2 All-American a umiestnila sa na 8. mieste v ITA Singles Top 25.


Oba zápasy budú v sobotu vysielané naživo a budú prístupné Tu. Nájdite aktuálne štatistiky zápasu v Oklahome TuA pozrite si živé štatistiky turnaja v Missouri Tu.

READ  Chocobo GP "Už žiadne veľké aktualizácie", Mythril prerušený

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close