Svet

The Fiji Times » Známky zotavenia

Úvery a preddavky poskytnuté úverovými inštitúciami v roku 2022 boli 491 miliónov dolárov, uviedla centrálna banka Fidži vo svojej výročnej správe za rok 2022 predloženej v pondelok v parlamente.

Úverové inštitúcie ukázali známky zotavovania sa z účinkov pandémie, pričom zisky sa zlepšili, uviedla RBF.

RBF uviedla, že kvalita aktív držaných úverovými inštitúciami je naďalej hodnotená ako nízka.

„Očakávania, že kvalita aktív bude ovplyvnená dlhodobými účinkami COVID-19, je poháňaná kombináciou silných kapitálových pozícií, marginálnych výnosov a uspokojivých pozícií likvidity,“ uviedla RBF.

„Celkové aktíva sektora úverových inštitúcií sa druhý rok po sebe znížili o 12 percent na 722,1 milióna USD, najmä vďaka pôžičkám a preddavkom a zostatkom od bánk.

„Úvery a preddavky klesli o 12,0 percent na 491 miliónov USD. Medzi tri hlavné sektory, ktoré prispievajú k negatívnemu rastu, patria doprava a skladovanie, súkromné ​​osoby a sektory stavebníctva.

„Investície naďalej rástli a predstavovali 7 percent (zo 4,1 percenta) celkových aktív na úrovni 50,6 milióna USD. Investovalo sa najmä do vládnych garantovaných dlhopisov.

„Celkové vklady v úverových inštitúciách klesli o 17,3 percenta na 401,8 milióna USD, čo možno pripísať najmä súkromným osobám, súkromným spoločnostiam, NBFI (nebankovým finančným inštitúciám) a verejnému sektoru.

„Celkové vklady tvorili najmä 40,5 percenta u súkromných osôb a 31,4 percenta u podnikateľských subjektov súkromného sektora.“

READ  Filipíny sú v roku 2022 na 19. mieste v globálnom indexe rozdielov medzi pohlaviami

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close