šport

Thomas Berdych, Radek Štěpánek to mali po odchode do dôchodku pre český tím DC ťažké

Český tenista Jiří Wesley uznal, že kvalifikácia do finále Davisovho pohára bola pre neho a jeho spoluhráčov veľmi dôležitá, pretože sa po odchode Thomasa Berdycha a Radka Štěpánka ocitli v ťažkej situácii. Keďže v rokoch 2012 a 2013 opäť vyhrali daviscupové tituly, tešili sa z českého víťazstva v časoch Bedicha a Štěpánka.

„Bolo to veľmi emotívne, pretože kvalifikácia do finále bola pre nás veľkým cieľom,“ povedal Wesley. „Po všetkých úspechoch, ktoré sme v minulosti dosiahli [Tomas] Berdych a [Radek] Štěpánek, udržať sa vo svetovom tíme bolo veľmi ťažké, preto bolo veľkým cieľom dostať sa po novom formáte do finále.

„Sme veľmi radi, že sme tu tento rok. Tá remíza proti Slovensku už bola dávno, takže všetky emócie už trochu opadli, ale keď sa začnú zápasy, všetci ideme opäť bojovať za našu krajinu.

„To, čo sme dokázali proti Slovensku, máme stále v pamäti. Aj keď tu nepatríme medzi favoritov, ideme sa snažiť a užiť si to čo najviac.“

Remíza Slovenska bola pre Wesleyho veľmi dôležitá

Fakt, že Česko vyhralo baráž kvalifikačného kola proti Slovensku, znamená pre Wesleyho a jeho sebavedomie veľa.

„Tá remíza bola pre mňa veľmi dôležitá, najmä proti Slovensku, sme ako bratia,“ dodal Wesley. „Bolo to emotívne a špeciálne a zároveň som bol veľmi rád, že som tímu pomohol dvomi bodmi.

„Každý rok hrám v Davis Cupe lepšie a dúfam, že tu budem pokračovať.“ S Francúzskom a Veľkou Britániou máme veľmi ťažký tím, no naším cieľom je dostať sa do štvrťfinále. „Pozrime sa, čo sa dá urobiť.

Sú to len tri zápasy za nerozhodný výsledok, takže to môže byť pre nás malá výhoda, pretože v týchto prvých dvoch zápasoch sa môže stať čokoľvek. Dúfame, že postúpime.“

READ  News Transfer Live: Juventus Swab Arsenalu žije po Zacharii a Bissaume a najnovších Liverpoolu a Chelsea

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close