Svet

Thyssenkrupp prehlbuje stratu | Aktuality.sk

Skupina oznámila, že musí prijať ďalšie opatrenia na prispôsobenie svojich operácií dlhodobým trendom, ako aj následkom koronárnej krízy.

Strata nemeckej oceliarskej skupiny Thyssenkrupp z prebiehajúcich operácií sa prehĺbila v uplynulom fiškálnom roku 2019/20, ktorý sa skončil 30. septembra. Spoločnosť ohlásila nové prepúšťanie.

Strata z pokračujúcich operácií sa zvýšila na 5,6 miliardy eur z 1,2 miliardy eur vo fiškálnom roku 2018/19. Zisk na akciu stúpol na 8,91 eura z 1,85 eura.

Upravený EBIT z pokračujúcich činností dosiahol 1,6 miliardy EUR po strate o 110 miliónov EUR v predchádzajúcom roku. Skupina uviedla, že výsledky za fiškálny rok 2019/20 významne ovplyvnili dôsledky novej pandémie koronavírusu.

Výnosy z pokračujúcich činností klesli o 15% na 28,9 miliárd eur. Objem nových objednávok sa znížil o 17% na 28,2 miliardy eur. Hlavným dôvodom poklesu objednávok a predaja bol výrazný pokles dopytu z automobilového priemyslu, uviedol Thyssenkrupp.

Skupina oznámila, že musí prijať ďalšie opatrenia na prispôsobenie svojich operácií dlhodobým trendom, ako aj následkom koronárnej krízy.

Jedným z opatrení je ďalšie prepúšťanie. Už na konci minulého roka oznámil stratu 6 000 pracovných miest, pričom vo štvrtok tento počet zvýšil o 5 000 na celkových 11 000.

Jedna tretina z toho je už dokončená, zvyšných 7 400 pozícií, čo zodpovedá 7% súčasnej pracovnej sily spoločnosti Thyssenkrupp, bude v nasledujúcich troch rokoch zrušených.

READ  Chcela zostať len mesiac v Afrike: Potom nastal zásadný obrat, mladí Briti urobili niečo neuveriteľné!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close