Tigre kontrolujú dvojky, Hurricanes prehrávajú 5:2 – Iowa State Daily

Tenis Iowa State podľahol Auburnu v piatok vo svojom prvom dvojzápase sezóny. V súboji celoštátne hodnotených programov bola nasadená jednotka číslo 1 porazená 5:2 v tenisovom centre Yarbrough v úvodnom stretnutí oboch škôl. 22 Hurikány č. 15 pripadlo Tigrom.

V oboch tímoch sa predstavilo niekoľko hráčov a štvorhry, ktoré sú momentálne súčasťou národného rebríčka Medziuniverzitnej tenisovej asociácie. Toto poradie sa otáča v dvojzápase v prospech tímu, ktorý vyhrá vzájomné zápasy. Tigers vedú 3:0 v zápasoch medzi dvoma súpermi v poradí.

Auburn udrel skoro, pričom obe štvorhry získali úvodný bod stretnutia. Tigers budú pokračovať vo víťaznej sérii vo dvojhre, keď vyhrajú štyri zo šiestich zápasov, aby začali sezónu 1:0.

Kajuru a Kezuka vypadli v kategórii dvojíc

Sedemnásty deblový pár Ange Oby Kajuru a Chie Kezuka utrpel prvú prehru v sezóne, keď podľahli 6:1 hráčom Tigers Ariane Arsenoldovej a Caroline Ansariovej.

Dvojica Auburn s číslom 10 začala silne a nespustila z tempa, aby zaznamenala prvé víťazstvo dua v prospech Tigers. Arsenault a Ansari boli minulý rok silnou dvojicou pre Auburn, pretože obaja zaznamenali dvojciferné súčty víťazstiev vo štvorhrách a pomohli svojmu tímu dostať sa do posledných 16 na NCAA Championships.

Prehra bola prvá na jar pre Kajuru a Kezuku, ktorí vstúpili do turnaja s bilanciou 2:0 na začiatok ročníka. Dvojica šla na jeseň 7-2 a stala sa treťou Cyclone pair, ktorá sa kvalifikovala na ITA Fall National Championships. V tejto sezóne ešte nezaznamenali víťazstvo proti hodnotnému súperovi a teraz sú 0:2.

Pre Arsenault a Ansari to bolo ich ôsme víťazstvo v sezóne, keďže počas jesennej kampane viedli 7:1. Bude to ich prvý zápas v tejto sezóne. Toto duo je v súčasnosti jedným z dvoch párov v Juhovýchodnej konferencii, spolu s Anastasiou Komarovou a Nikitom Viswasem z LSU, ktoré sa umiestnili v prvej desiatke krajiny.

READ  IIHF Worlds Preview: Kanada vs

Štát Iowa sa snažil odpovedať na druhú štvorhru, keď sa Miska Katleková a Sofia Cabezas postavili proti DJ Bennettovi a Caitlin Cornichella. Tigers opäť zvíťazili, keď Bennett a Cornicella vyhrali 6-3 vo svojom prvom vysokoškolskom dvojzápase.

Finále bolo nakoniec zrušené, keď Dasborn Naklo a Anna Subapitch Kweram prehrali 5-4 s Auburnovou Adeline Flachovou a Angelou Okudoiovou. Rovnako ako jeho spoluhráči z druhého zápasu, aj Okutoye dokázal vyhrať vo svojom prvom kolegiálnom zápase za Tigers, keď Auburn získal bod pre štvorhru, aby sa veci rozbehli.

Nucklowova séria praská vo dvojhre

Naklo ukončila stretnutie 0:2, keď podľahla Arsenaultovi na prvom mieste vo dvojhre. Obaja hráči nastúpili do zápasu v prvej stovke a Arsenault na 43. mieste v úvode vyhral 6:1, 6:2.

Naklo vyhralo s Arseniouldom deväť zápasov v dvojhre aj štvorhre. Thajsko je neporazené v zápase od začiatku roku 2023 a vyhralo štyri predchádzajúce dvojzápasy proti svojim súperom z Drakea a Južnej Dakoty. Začiatkom januára vyhrala všetkých päť svojich zápasov na Weinman Foundation Invitational.

Pre Arseneaulta to bolo piate víťazstvo v sezóne proti hodnotnému súperovi, čo ho viedlo medzi jeho spoluhráčmi.

Všade inde stále prichádzali výhry pre Tigrov, ktorí sa opäť pozreli na svoj mladší talent, aby doručili víťazstvá. Bennett s číslom 78 zdolal Queveram s číslom 80 6:2, 6:3. Okutoye porazil 114. miesto Cabezasa vo dvojhre č. 5 6-3, 6-1 a Flach porazil Gezuku po dvoch setoch.

Rodáčka z Gruzínska vyhrala prvý set 7:5, no Gezuka rovnakým skóre vyrovnal aj druhý set. Zápas je „super set“, kde prvý hráč, ktorý dosiahne 10 bodov, je vyhlásený za víťaza. Flach vyhral ďalší tesný set 10-8 a dostal sa na čelo.

Svetlé miesta vo dvojhre

Khajuru a Katkekoa oplatili svoju prehru vo štvorhre víťazstvom #2 a #4 vo dvojhre.

READ  Štátne tenisové kvalifikácie 2023 |

Khajuru sa postavil proti 71. Ansarimu v dvojhre a skončil deň za stavu 1:1 víťazstvom 6:2, 6:2. Rodáčka z Tokia vyhrala všetky štyri predchádzajúce zápasy proti Ansari a pokračovala v dobrej hre aj v posledných fázach dvojhry. Bola to jej tretia výhra nad hráčkou v rebríčku v tejto sezóne. Teraz má na konte 16 víťazstiev, zatiaľ čo nie. 2 a je delené na piatom mieste v historickom rebríčku programu so štyrmi ďalšími, Matty Concini.

Katleková čelila bitke v zápase proti Cornichellovej, keď nováčik nedal ani centimeter vo svojej prvej dvojhre.

Rovnako ako Kajuru, aj Katleková mala tento rok predchádzajúce skúsenosti so súperkami v hodnotení, keďže na jeseň mala tri víťazstvá. Vrcholom bola výhra Duka 6:5 nad ôsmou Georgiou Drummerovou, ktorá sa umiestnila na celoštátnom rebríčku.

Katleková zobrala tesný úvodný set 6-4 a zdalo sa, že dynamika sa preniesla aj do druhého. Vtedy sa Cornicella odtiahla a nakoniec poslala stredný frame do siedmeho. Po ďalšom tesnom tajbrejku hráčka Auburn nakoniec vyrovnala stav zápasu, keď vyhrala druhý set 7:6 (11:9).

Vstúpila do ďalšej super nastavenej situácie pre Hurricanes a Katleková mala deň 0:2. Slovenka tentoraz urobila protiútok 10:7, aby zvládla zápas a pripísala si tretie víťazstvo vo dvojhre v tomto roku na turnaji vo štvorhre.

Cyclones budú opäť na ceste k ďalšiemu zápasu budúci víkend na Miami Invitational, kde budú čeliť 16. UCLA a Miami alebo Florida International.