Svet

Tím EAC na orientačnom turné v DR Kongo

Autor: Luke Anami

Predstavitelia Východoafrického spoločenstva navštívia Konžskú demokratickú republiku

Panel, ktorému predsedá generálny tajomník EAC Dr. Peter Matuki, zahŕňa vedúcich orgánov a inštitúcií EAC, ako aj významných regionálnych podnikateľov.

Tímu KDR bude predsedať podpredseda vlády a minister zahraničných vecí Christophe Ludundula Abala Ben Abala.

Misia EAC do KDR sa uskutoční v Kinshase medzi 6. a 9. septembrom.

Práca sa začne dvojdňovým fórom s vládnymi predstaviteľmi KDR a sekretariátom EAC, Východoafrickým zhromaždením a Východoafrickým súdnym dvorom a ôsmimi inštitúciami EAC.

„Fórum vytvorí platformu pre vládnych úradníkov KDR, aby zlepšili svoje chápanie nástrojov EAC – protokolov, zákonov, politík a stratégií,“ povedal Dr Matuki.

Reklama

Dr Matuki povedal, že fórum poskytne platformu pre vedúcich orgánov a inštitúcií EAC na podporu povedomia a pochopenia pilierov koordinácie a nástrojov riadenia na úrovni EAC pre vládnych úradníkov KDR.

Cieľom misie je zlepšiť informovanosť vládnych úradníkov KDR o existujúcich nástrojoch, rozvíjať obchodné synergie, skúmať a rozvíjať obchodné partnerstvá a okamžité prepojenia na obchodné združenia.

Počas fóra bude súkromný sektor sprevádzajúci generálneho tajomníka organizovať stretnutia medzi podnikmi (B2B) zamerané na skúmanie príležitostí na budovanie obchodných väzieb a partnerstiev v oblastiach spoločného záujmu s cieľom posilniť obchodné a investičné vzťahy.

READ  „Laserové ukazovátko“ svieti Schmeichelovi pri semifinálovom víťazstve Euro 2020 nad Dánskom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close