Hlavné správy

Tím Euro 2020: Alabama vedie Rakúsko; Tréner Foda vylúčil Lindnera a Kirbyho z 26-členného kádra

Z kádra Rakúska na európsky šampionát vypadli brankár Heinz Lindner a útočník Adrian Kirby.

Obaja boli zahrnutí do predbežného výberu, ale boli vynechaní z kádra 26 hráčov na Euro 2020, oznámil v pondelok tréner Franco Foda.

„Tréningový personál sa rozhodol zahájiť výrobu s 26 hráčmi. Bolo to ťažké rozhodnutie, najmä z ľudského hľadiska,“ uviedol Foda.

Prečítajte si: Tím Euro: Sergio Ramos opustil španielsky káder s 24 mužmi, vyzýva Laporte

Lindner má 28 čiapok a je najskúsenejším zo štvorice brankárov v základnej zostave. Predtým, ako stratil miesto u Laskinovho Alexandra Schleckera a wolfsburského Paa Perva, bol Fossilovou prvou voľbou dva roky po tom, čo Robert Almer v roku 2016 odišiel do dôchodku.

Kirby debutoval v národnom tíme minulý rok a Lorient Striker skóroval štyrikrát vo svojich prvých siedmich zápasoch, vrátane výhry 2: 1 nad Severným Írskom a remízy 1: 1 s Nórskom pri baráži v novembri v Lige národov.

V čele rakúskeho obrancu Bayernu Mníchova Davida Alabu je rakúsky káder s 21 hráčmi nemeckej bundesligy vrátane Martina Hinderregera z Frankfurtu, Juliana Bamkartlingera z Leverkusenu a Marcela Sabitzera z Leibnizu.

ČÍTAJTE TIEŽ: Euro 2020: Fanúšikovia odmeňujú medzinárodné podujatie UEFA

V domácej rakúskej lige hrajú iba dvaja členovia tímu: Andreas Ulmer opúšťajú Laskin Schlecker a Salzburg.

Tím sa stretne v piatok na sústredení v Bad Dodgemanstarp.

Rakúsko čaká vo svojich dvoch horúcich hrách proti Severnému Macedónsku o štyri dni neskôr, 13. júna v rakúskom Middlesbrough a na Slovensku vo Viedni, v otváracom turnaji Euro 2020 13. júna v Bukurešti. Ďalším súperom v skupine C je Holandsko a Ukrajina.

Tím:

Brankári: Daniel Bachmann (Watford), Pao Pervn (Wolfsburg), Alexander Schleger (Lask)

Obrancovia: David Alaba (Bayern Mníchov), Alexander Dragovič (Leverkusen), Marco Friedel (Werter Brémy), Martin Hinderger (Eintrach Frankfurt), Stephen Leinberg (Borussia Munchelbach)

Záložníci: Julian pamkartlinkar (levarkucen), Christof pamkartnar (hohpenheym), Florian kirilitc (hohpenheym), Stephen ilcankar (aintrac Frankfurt), Konrad laimar (Lipsko), Valentino Lazaro (Borussia manccer, luciyencapcar) saver sklekar (Alhpspark)

Vpred: Marco Arnadovic (Šanghaj), Michael Grigorich (Oxburg), Sasa Kalajtjik (Stuttgart), Karim Onisivo (sieť)

READ  Ukrajina, Slovensko Podpis Správa Spolupráca

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close