Hlavné správy

Tím IIHF vymenoval za najlepšieho olympijského víťaza Slovenska Juraja Slafkovského

Keď sa NHL nezúčastní na olympiáde, môžu sa písať nové príbehy. Slovensko patrí medzi najlepších v roku, v zápase o bronz zdolalo Švédsko a získalo svoju prvú olympijskú hokejovú medailu. Mladosť je veľkým dôvodom úspechu Slovákov Juraj Slafkovský, Útočník hodný draftu, ktorý strelil sedem gólov v siedmich zápasoch. Slafkovský Súťaž dostala názov MVP Podľa IIHF.

V tomto zápase sa väčšina krajín rozhodla vybrať najskúsenejší tím, no najviac izolovaný bol 17-ročný Slafkovský. Fantastická kombinácia veľkosti a zručností, pokračuje v stúpaní po 6-stopových-4 doskách dopredu, aby si vybral svoj prípad na prvých skúškach koncom tohto roka. Sedemgólový výkon prišiel prekvapivo po niekoľkých bezgólových vystúpeniach na medzinárodnom poli. Minuloročné majstrovstvá sveta juniorov, minuloročné majstrovstvá sveta, vlaňajšia olympijská kvalifikácia a tohtoročné majstrovstvá sveta juniorov – spolu 16 zápasov – Slafkovský nemal gól a iba jednu asistenciu.

Keby to bola jeho vznikajúca strana, nemohlo to prísť v lepšom čase. Vzhľadom na menšiu aktivitu s DPS v tejto sezóne niektoré tímy nemusia veľmi poznať mladých priekopníkov – aj keď sú ich európskymi skautmi. Teraz tam určite budú, čo slúži len na pozdvihnutie jeho úlohy v priebehu roka.

Ďalší hviezdny tím turnaja má tiež niekoľko známych tvárí. Bolo to nasledovne:

G. Patrik Riffer (Slovensko)
D. Mikko Lehtonen (Fínsko)
D. Agor Jakovlev (ROC)
F Juraj Slafkovský (Slovensko)
F Sakari sa ospravedlnila (Fínsko)
F Lucas Walmark (Švédsko)

READ  Cestovné obmedzenia do Nemecka: Slovensko pridané na zoznam vysoko rizikových, Izrael a palestínske územia odstránené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close