Svet

Tím šiestich zo Svätyne Balpur Kuno navštívi v septembri Afriku, aby sa naučil, ako sa starať o leopardy.

Bhópál (Madhjapradéš): Tím šiestich lesných úradníkov zo svätyne Balpur Kuno bude vyslaný do Afriky, aby sa naučil, ako sa o tieto zvieratá starať. Tím odcestuje do Afriky v septembri.

V skupine, ktorá pocestuje do Afriky, sú členovia z kuňskej svätyne, kam budú leopardy privezené v rámci plánu premiestnenia. Tento tím sa naučí, ako sa starať o divoké mačky v rôznych situáciách počas 20 dní. Súčasťou tímu je veterinárny lekár, ktorý trénuje výhradne zdravotné problémy týkajúce sa leopardov. Po návrate tímu bude umiestnený v Kuno Sanctuary a bude dávať pozor na zvieratá.

Hlavný ochranca prírody (CCF) potvrdil, že zoznam mien členov tímu bol zaslaný zástupcom ústrednej vlády. Tím podľa neho odíde v septembri.

Národný úrad na ochranu tigrov (NDCA) stanovil na november konečný termín na privedenie leoparda do Madhjapradéša. Spolu s leopardmi príde tím odborníkov z Afriky a okrem zaškolenia personálu zostane vo svätyni asi tri mesiace, aby sa o nich postaral.

Očakáva sa, že svätyňu Kuno navštívi tucet leopardov. Aj keď presný počet slimákov, ktoré sa sem majú doviezť, nebol dokončený, lesní úradníci tvrdia, že stále rokujú s africkými organizáciami a snažia sa ich zvýšiť.

Prijali sa všetky opatrenia na zavedenie leoparda do svätyne Balpur Kuno, vrátane oddelenia priestoru, kde sú chované divé mačky. Táto oblasť bude ohradená, aby sa leopardy chránili pred nebezpečenstvom.

READ  Sebastian Kurz neodstúpi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close