športové

Tim Stützle, druhý Patrick Kane, ide do NHL

dnes 08:25
|

Leon Draisaitl sa javil ako jediná nemecká superhviezda NHL po dlhej dobe. To však nemusí byť pravda. Z tejto európskej krajiny vstupuje ďalší výnimočný talent do najlepšej ligy sveta, ktorá by sa dokonca mohla stať tohtoročným návrhovým duom.

Tim Stützle preto útočí na pozíciu, ktorú nemal žiaden z jeho krajanov pred repasovaním. A dobre. Iba 18-ročný útočník Adler Mannheim predpovedá veľa skautov o veľkej budúcnosti.

“Obaja hráči vynikajú svojou schopnosťou hrať pod tlakom,” uviedol. Sportsnet.ca Dan Marr, riaditeľ Centrálneho úradu pre sledovanie NHL, ktorý prirovnal mladého Nemca k dvom cudzincom Quintonové pole, „Môžu dosahovať vyvážený výkon na vysokej úrovni, čo teraz preukázali, že sú najmladšími hráčmi vo svojich tímoch a zohrávajú v nich dôležitú úlohu.“

Zatiaľ čo Quinton Byfield súťažil iba v juniorskej hokejovej lige, Tim Stützle hral prvý rok pre seniorov v najvyššej nemeckej súťaži LED pre Adler Mannheim.

Okamžite sa pripojil k chrbtici tímu, keď v 41 zápasoch získal 34 bodov, čo je oveľa lepšie ako vlaňajší návrh NHL. Moritz Seider, Prešiel tiež systémom Mannheim, v ktorom však v predchádzajúcej sezóne získal pre mužov 6 bodov. Aj keď ho postavenie obrancu v tomto smere určite obmedzuje, Tim Stützle okamžite presvedčí jeho talent.

Český tréner Adlera Mannheima Pavel Gross s kanadským asistentom Mikeom Pellegrimsom.

Zdroj: Facebook.com, Adler Mannheim

“Moritz začal šesť minút na zápas a strávil v priemere 16 minút na ľade až do konca, čo ukázalo veľa o jeho potenciáli a našej práci s ním,” uviedol. Atletický asistent trénera Mannheim Mike Pellegrims,

„S Timom to bolo trochu iné, pretože bol jednoznačne hráčom power-play. Od začiatku sme ho zaradili medzi vedúcich tímov. A teraz sa ukázalo, že bol veľmi vhodný. Myslím, že NHL sa bude páčiť. “

Tim Stützle vedľa Canadiens Ben Smith a Fínsko Tommi Huhtal, Zatiaľ čo kanadský útočník vyhral Stanley Cup v NHL s Chicagom v roku 2015, fínsky útočník môže byť hrdý na striebornú medailu z Majstrovstiev sveta 2013. Nemohol mať lepších trénerov na kariéra v NHL.

„Od oboch sa toho veľa učím. Ben Smith mi dal veľa rád pre NHL. Okrem správneho prístupu na ľad a mimo neho mi však povedal viac ako to najdôležitejšie v NHL bola túžba vyhrať Stanley Cup. Tommi Huhtala mi opäť poradil, aby som nelhal médiám a aby som bol sám sebou. Povedal, že na ľade by som mal byť vždy kreatívny. iba to, čo viem najlepšie a nevymýšľam iné veci. Som veľmi rád, že som si s nimi mohol zahrať “. hovorí v podcaste poddtoppen.se,

Nemecký Patrick Kane

Aj keď je Tim Stützle skromný, zástupcovia všetkých klubov NHL s ním boli od začiatku sezóny v neustálom kontakte. Taktiež trávia po telefóne 50 minút s mladým Nemcom, počas ktorého sa prevažne venujú hokeju. Najčastejšie sa ho pýtali, s kým by mohol svoju hru porovnať.

„Bolo to pre mňa vždy ťažké, pretože si myslím, že by tieto veci mali posudzovať aj iní. Trvali však na odpovedi, a tak som im povedal, že moji spoluhráči ma porovnávajú s Patrickom Kane. to preto, že je skvelý hráč a v NHL urobil veľa. ““

A to je presne hlavný cieľ Stützlee. Nielen písať vysoko. „Presne tak, projekt je len začiatok a mám vyššie ciele. Chcem zostať v NHL dlhšie,“ povedal v rozhovore. tsn.ca Tim Stützle, ktorý sa po Leonovi Draisaitlovi pravdepodobne stane najvyšším nemeckým návrhom v histórii.

Zatiaľ čo jeho najslávnejší krajan odišiel do NHL v roku 2015 z tretieho miesta, Central Tracing Bureau poskytuje Stützlovi druhé miesto. A to dokazuje veľký záujem klubov NHL. Jedným z nich je Detroit Red Wings, kde pred rokom napísali spomínaného Moritza Sidera.

Keď generálny riaditeľ Detroitu prišiel do Mannheimu pred rokom Steve Yzerman, všimol si aj mladého Stützla, s ktorým si vymenil iba niekoľko neformálnych slov o svojej budúcnosti.

„Bolo úžasné hovoriť s takou legendou,“ povedal. Detroitské správy Tim Stützle. „Nebol som v tom čase jedným z najlepších letákov, ale stále som chcel vedieť, čo budem robiť budúcu sezónu. Či už zostanem v Mannheime, alebo skúsim vysokoškolský hokej. prvýkrát som hovoril s generálnym riaditeľom NHL, „pripustil nemecký talent, ktorý sa nakoniec rozhodol zostať doma.

Nasledujúci rok však chce stráviť v zahraničí, najlepšie v NHL. Má na to predpoklady, ale zároveň je veľmi skromný.

“Vie, odkiaľ prišiel a vie, čo chce dokázať. Získal veľkú dôveru v Mannheim, hral veľa minút a bol jedným z vodcov v power power. Je skvelý a som si viac než istý, že sa stane fenomenálnou superhviezdou NHL. “ pridal krajan a bývalý spoluhráč Moritz Seider.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close