šport

Tímy sa o mňa zaujímali už pred draftom, som sklamaný, že si ma nikto nevybral

včera 11:05
|

Brankár Samuel Hlavaj prežil vynikajúcu klubovú sezónu v kvalitnej juniorskej lige QMJHL. V súťaži dokonca získal ocenenie Jacques Plant pre brankára s najnižším inkasovaným priemerným gólom. Všeobecne sa očakávalo, že ho na drafte osloví jeden z klubov NHL, ale nakoniec to nestačilo.

Chce ukázať, že kluby NHL sa mýlili

Devätnásťročný rodák Martin dúfal, že bude počuť jeho meno, a to aj napriek vyššiemu veku ako väčšina draftovaných mladíkov. Do siedmich kôl sa však nezmestil.

“Mal som očakávania a bol som určite sklamaný. Ale ideme ďalej robiť, čo sa dá robiť. Hovoril som o tom aj s agentom. Možno sú zavalení nedostatkami, na ktorých musím popracovať. Chcem zámorským klubom ukázať, že mýlili sa a mohli si ma vybrať. ““ hovoril Hlavaj, čo mohlo byť zranené, že Phoenix nemohol potvrdiť vynikajúcu základnú časť Sherbrooka pre pandémiu koronavírusov výkonmi v play-off. „Mohlo by to pomôcť, mohlo by ma to zraniť. Nedá sa to povedať vopred.“

Kluby NHL sa zároveň zaujímali o talentovaného brankára. “Pred draftom som dostal správu, že sa o mne zmienilo šesť klubov. Preto som očakával, že moje meno v posledných kolách padne,” povzdychol si.

LEPŠIE PRE LEKÁRA LEPŠIE NÁVRHOM

Dlhodobé štatistiky ukazujú, že v profilige sa okrem hráčov draftovaných v prvom a druhom kole presadia aj hokejisti, ktorí nikdy neprešli výberom talentov. “Pre brankárov je to iné ako pre korčuliarov. Je lepšie, keď vás draftujú. Aj z toho pohľadu, že sa brankári presadzujú v NHL v staršom veku ako ostatní hokejisti. Na druhej strane sa potom môžete prihlásiť do akýkoľvek klub profiligy, ak ich presvedčíte. “

Nepraskanie slovenského brankára prekvapilo aj odborníkov. Zaujímal sa na twitteri aj bývalý brankár Tampy Bay či New Jersey Louis Dominigue. “Všimol som si jeho reakciu. Potešilo ma to, ale nepomohlo to. Nemohol som ovplyvniť potreby klubov. Rozhodne sa však nevzdávam sna o NHL. Pokračujem v tvrdej robote. Ja dúfam, že to raz zvládnem. ““ Povedal Hlavaj rázne.

READ  Kimi Räikkönen sa vraj už odhodlal a na otázky novinárov odpovedá typickým spôsobom

POTREBUJETE PRACOVNÉ VÍZUM

Mladý muž v príprave korčuľoval s Martinom. Myslel si, že aktuálnu sezónu odštartuje v slovenskej hokejovej lige, ale súťaž sa nehrá kvôli pandemickým opatreniam. Stále je hráčom Sherbooku.

“QMJHL už začala a chcel by som sa presťahovať do Kanady, ale momentálne je to problém. Pracujeme na vybavení pracovných víz. Predtým, ako som letel ako študent do zámoria, som ich predtým nepotreboval. Koronavírus sa však zmenil veci. Existujú aj infikovaní hráči, čo cudzincom sťažuje vstup do ligy. Do súťaže sa však už prihlásili dvaja. Verím, že uspejem tiež. “ pokračoval slovenský brankár, ktorý netuší, kedy odíde. Jeden lístok už bol zrušený.

Hlavaj verí, že juniorská liga mu má stále čo dať. Sherbrook má vysoké ambície. Rovnako ako minulý rok by chcel zabojovať o Memorial Cup. “Máme solídny tím. Môžeme útočiť aj na titul,” uviedol zástupca mládeže, ktorý sa v Martine pripravuje v malých skupinách na splnenie pandemických obmedzení s ostatnými.

Róbert Petrovický, tréner reprezentácie do dvadsať rokov, s talentovaným hokejistom počíta pravdepodobne ako s jednotkou. Šampionát sa tradične uskutoční na prelome rokov v kanadskej bubline. “Zatiaľ som nad tým nerozmýšľala. Uvidíme, ako sa to vyvinie. Koniec koncov, veci sa menia každý deň,” uzavrel Samuel Hlavaj.

NÁVRH IBA SPÁROVAL

V poslednom drafte pre NHL si kluby vybrali iba dvojicu Slovákov. V treťom kole Columbus siahol po obrancovi Samuelovi Kňažkovi a v piatom kole bol Los Angeles Martin Chromiak. “Čakal som viac z nás, pretože viacerí z nás boli v minulej sezóne úspešní. Prekvapilo ma aj to, ako neskoro zašiel Maťo Chromiak, ktorému predpovedali dlho minimálne druhé kolo,” povedal Samuel Hlavaj.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close