Tímy USA zdolali Slovensko 4:3 a vyhrali turnaj piatich krajín do 17 rokov

Slovensko sa ujalo vedenia 2:0 v čase 13:52, keď Samuel Hypski z bodu trafil zápästím do zadnej časti siete. Tím USA sa vrátil do hry o 3:04 do strofy, keď strelou Ryana Poiriera (Salem, NH) zo vzdialenejšieho ľavého kruhu prekonal slovenského sieťového hráča Samuela Hrenáka. web.

Američania otvorili tretiu tretinu 1:46 presilového času a pokračovali v tlaku, ale nedokázali vyriešiť Hrenáka. To sa zmenilo v čase 5:46, keď Davidson pri presilovej hre z ľavého kruhu vyrovnal na 2:2. Jack Hextall (Rolling Meadows, Illinois) mal asistenciu v hre. Adam Obusek v presilovej hre na 9:43 vrátil Slovensko dopredu, no už o :42 neskôr Calder Varga (Ženeva, Ill.) nakŕmil Hrenáka z bránkovej čiary a vyrovnal skóre. Hextall mal jedinú asistenciu.

Davidson pripravil pôdu pre svoje hrdinstvá, keď William Bent (Dover, Massachusetts) a Joseph Salandra (Pleasantville, NY) asistovali pri víťaznej hre. USA zdolali Slovensko 23:6 v posledných 20 minútach.

Wendt získal víťazstvo v čistom pre USA a získal 21 zákrokov.

Referencie: Jack Hextall U.S. Vyhlásený za hráča zápasu … Prestrelka Slovenska 45-24. USA mali v presilovej hre 1:6, zatiaľ čo Slovensko 1:5… USA ukončili turnaj piatich krajín s bilanciou 3:1.

READ  Slovenský zbeh Martina Dubrovku vysvetlil, keď sa brankár vráti do Newcastlu