šport

Tipos extraliga: Hokejisti protestovali pred Úradom vlády

dnes 10:05
|

Slovenskí hokejisti sa rozhodli nemlčať a spoločne reagovať na ohlásené opatrenia krízového štábu SR o zákaze hromadných akcií vrátane športu od 1. októbra.

Dva dni pred začiatkom najvyššej súťaže Tipos extraligy sa v Bratislave pred Úradom vlády SR stretli zástupcovia extraligových a prvoligových klubov, aby vyjadrili verejný protest proti plánovaným opatreniam, ktoré viacerí z nich označených ako likvidácia. V centre Bratislavy sa zhromaždilo približne 400 členov jednotlivých hokejových klubov.

Trojica Michal Sersen, Ivan Švarný a Branislav Rapáč smerovali na Úrad vlády, aby odovzdali otvorený list predsedovi vlády. Jeho obsah by sa dal zhrnúť do dvoch bodov – hokejisti žiadajú, aby mohli hrať, pretože je to ich práca a zároveň apel na vládu, aby klubom poskytla náhradu za ušlý zisk z konca minulého roka neskončila.

K hokejistom sa pridal aj Tomáš Medveď, zástupca hráčov z výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu.

“V liste je zhrnuté, že sme tiež živiteľmi rodín a musíme z niečoho žiť. Okrem športovcov a hercov je však v zákulisí kultúry a športu veľa ľudí, ktorí nie sú viditeľní. Všetci musia vedieť, čo majú robiť urobí sa to, keď budú zatvorené štadióny alebo divadlá, “ uviedol Michal Sersen, dlhoročný obranca HC Slovan Bratislava.

Na priamu otázku, či sa hra začne v piatok 2. októbra, odpovedal: „Zatiaľ to vyzerá, že sa nebude hrať.“

Svoj názor na aktuálnu situáciu pridal aj útočník Slovana Bratislava Branislav Rapáč. “Lístky tvoria 30-40% z príjmu hokejových klubov a tieto peniaze sú v nedohľadne. Pol roka sme mlčali, ale nič sa nestalo. Preto je najvyšší čas, aby sme sa ozvali. Uvedomujeme si, že na prvom mieste je zdravie. To je prečo by nám nemali zakazovať šport.

READ  Liga národov: Koronavírus robí českému tímu opäť problémy

Je obrovskou chybou, že ľudia, ktorí majú skúsenosti so skutočným športom alebo manažérskymi športovými aktivitami, nesedia v krízovom štábe. Naozaj potrebujeme pomoc. Ak zostane v platnosti to, čo naposledy povedal predseda vlády, zápasy nebudú možné. Testovanie hráčov a všetkých účastníkov pred každým zápasom by pre kluby znamenalo ekonomickú smrť. „

Igor Matovič

Prečítajte si tiež

Uvoľňujú sa prísne opatrenia. Masové akcie môžu byť až do určitej kapacity

Hokejistov v utorok podporil aj Slovenský zväz ľadového hokeja. Zákaz konania športových podujatí, ktorý má vstúpiť do platnosti 1. októbra, predstavuje podľa SZĽH vážny problém pre hokej a profesionálny šport na Slovensku.

“Nespochybňujeme opatrenia, ktoré prijal Ústredný krízový štáb SR. Naopak, budeme ich rešpektovať s plnou vážnosťou. Je však namieste zamyslieť sa nad tým, prečo sa športové podujatia môžu konať v krajinách, kde je situácia výrazne horšia.”

Z našej pozície chceme tiež vyzvať ľudí k ohľaduplnosti a dodržiavaniu predpisov ústredného krízového štábu, aby sme sa všetci čo najskôr vrátili k bežnému spôsobu života. „ uvádza sa v stanovisku hokejového zväzu, ktorého zástupcovia sa obávajú závažných ekonomických dopadov na šport vrátane hokeja.

“Je nám ľúto, že sa hokejová sezóna nezačne včas. Spôsobí to našim klubom veľké problémy. Preto vítame snahu vlády vyrovnať ich straty. Pomoc však musí prísť čo najskôr. Ruka vláda, šport, ktorý nám robí vo svete dobré meno už mnoho rokov, môže padnúť, “ napísal SZĽH.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close