šport

Tipos extraliga: V piatok sa začne nový rok

dnes 18:30
|

Nová sezóna hokejového tímu Tipos Extraliga sa začne podľa plánu v piatok 2. októbra. Informoval o tom v stredu oficiálny facebookový profil najvyššej slovenskej súťaže.

Igor Matovič

Prečítajte si tiež

Uvoľnili tvrdé opatrenia. Masové akcie môžu byť až do určitej kapacity

„Nová sezóna Tipos Extraligy sa začne v piatok! Na hromadných podujatiach bude možné usporiadať až 50 osôb vrátane organizátorov. V prípade kultúrnych alebo športových podujatí, ak počet osôb konajúcich v mene organizátora ( napr. umelci, športovci, organizačný tím) presahuje 50, podujatie sa môže uskutočniť, ale bez prítomnosti publika. Zoznam zápasov, ktoré sa budú môcť konať v piatok 2. októbra, budú čoskoro zverejnené, “ uvádza sa v stanovisku.

Hokejisti protestujú pred Úradom vlády.

Prečítajte si tiež

VIDEO: Slovenskí hokejisti protestovali pred Úradom vlády

V piatok je na programe šesť duelov: HC’05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky (17.30 h), HC Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava (18.00 h), DVTK Jegesmedvék Miskolc – HK Dukla Trenčín (18.00 h), HC Košice – HKM Zvolen (18.00), HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš (18.00), HK Poprad – HC Nitra (19.00). Štart Nových Zámkov, ktorý minulý piatok ohlásilo 20 pozitívne testovaných členov klubu na koronavírusy, je otázny. Účastník extraligy Tiposu následne pozastavil tréningový proces a poslal hráčov do izolácie.

Športové podujatia v Slovenskej republike môžu od 1. októbra do odvolania prekročiť maximálny limit päťdesiatich účastníkov. To je však možné iba v prípade osôb, ktoré budú konať v mene organizátora (športovci, organizačný tím a pod.).

V takom prípade musí byť podujatie bez prítomnosti publika. Pôvodne mali byť všetky hromadné akcie zakázané od štvrtka, okrem tých, pri ktorých bude organizátor schopný poskytnúť negatívne testy na koronavírusy pre všetkých účastníkov nie starších ako 12 hodín. Úrad verejného zdravotníctva SR sa nakoniec podvolil požiadavkám športovcov.

READ  Qatar Open: Prvý súper Rogera Federera po 13 mesiacoch, britská jednotka Dawn Evans | Tenisové novinky

V stredu sa pred Úradom vlády v Bratislave zišlo niekoľko stoviek hokejistov. Prítomní boli nielen zástupcovia klubov najvyššej súťaže Tipos extraligy, ale aj niekoľko nižších.

Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) však dva dni pred začiatkom súťaže stále riešilo dohodu o novej zmluve s rozhodcami. Ak to nepodpíšu do piatku, rozhodcovia odmietnu rozhodovať zápasy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close