Veda

Tipy na starostlivosť o vlasy: 8 zdravých živín, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička pre zdravé vlasy – rady odborníkov

Počasie je momentálne v prechodovom režime. Studená zimná sezóna sa oficiálne skončila, čo viedlo k dlhým letným dňom. Príroda je v tomto ročnom období najlepšia, no prináša so sebou aj mnohé problémy súvisiace s pokožkou a vlasmi. Zmeny počasia často spôsobujú, že naše vlasy sú suché a podvyživené, čo vedie k nadmernému vypadávaniu vlasov. Počas tohto ročného obdobia si môžete všimnúť niekoľko ďalších prameňov po česaní kefy alebo upchatí odtoku sprchy. To je dôvod, prečo odborníci odporúčajú venovať zvýšenú starostlivosť o vlasy počas zmeny ročného obdobia. Aj keď na internete nájdete množstvo rád, čo robiť, aby ste získali silné a vyživené vlasy, veríme, že všetko začína zdravou stravou. To je správne. Vyvážená strava obsahujúca všetky základné živiny pomáha posilniť celkové zdravie a vyživuje nás (a naše vlasy) zvnútra. Zdá sa, že podobný názor má aj odborník na výživu celebrít Lavneet Batra.

(Prečítajte si tiež: Chráňte svoje vlasy toto leto: Sprievodca dokonalou starostlivosťou o vlasy,

Konzumácia vyváženej stravy je dôležitá pre vaše celkové zdravie a pohodu. Fotografický kredit: iStock

Lavneet Batra nedávno na svojom Instagrame priblížila, ako sa o seba staráme. Vlasy. A začala slovami: „Zdravá strava a správna starostlivosť môžu dať tvoju hrivu nad ostatné.“ Navyše uviedli aj základné živiny (a ich zdroje potravy), ktoré môžu pomôcť podporiť zdravé a vyživené vlasy. Pozrime sa.

Tu je 8 základných živín, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho režimu starostlivosti o vlasy:

1. Vitamín A:

Pomáha udržiavať naše vlasy hydratované. Vitamín A tiež pomáha pri raste vlasov. Medzi potraviny bohaté na vitamín A patria sladké zemiaky, tekvica atď.

2. B-vitamíny:

pomáhajú prenášať vitamíny B kyslík A živiny pre vašu pokožku hlavy, pomáhajú pri raste vlasov. Niektoré z najbežnejších potravín bohatých na vitamíny B sú celé zrná, banány, strukoviny atď.

READ  Bezprecedentná snímka zachytáva zvláštne veľkú slnečnú erupciu

(Prečítajte si tiež: Potraviny s vitamínom B12: Potraviny, ktoré by ste mali konzumovať, aby ste sa vyhli nedostatku vitamínu B12,

vitamín B

Vitamín B možno nájsť v mnohých potravinových zdrojoch.

3. Vitamín C:

Je potrebný na tvorbu kolagénu a pomáha predchádzať starnutiu vlasov. Najlepším príkladom potravín bohatých na vitamín C sú citrusové plody.

4. Vitamín E:

Vitamín E pomáha predchádzať a podporovať oxidačný stres rast vlasov, Potraviny ako mandle, špenát, tekvica atď. sú bohaté na vitamín E.

(Prečítajte si tiež: 22 vitamínov a minerálov, o ktorých ste nevedeli, že ich telo potrebuje,

ojsukog

Mandle sa považujú za užitočné pri údržbe vlasov. Foto: iStock

5. Železo:

Vedeli ste, že nedostatok železa je hlavnou príčinou vypadávania vlasov? To je dôvod, prečo odborník na výživu Lavneet Batra odporúča jesť potraviny bohaté na železo, ako sú fazuľa, hrach a strukoviny. zdravie vlasov,

6. Zinok:

Zahrnutie potravín bohatých na zinok do vašej stravy môže pomôcť znížiť lupiny a podporiť rast vlasov. Niektoré z najobľúbenejších potravín bohatých na zinok sú strukoviny, orechy a semená.

7. Bielkoviny:

pridajte dobré množstvo proteín Vo vašej strave pre zdravý rast vlasov. Niektoré z najlepších a najľahšie dostupných potravín bohatých na bielkoviny sú strukoviny, mliečne výrobky a vajcia.

(Prečítajte si tiež: 7 diétnych tipov na prirodzený rast vlasov – prezradil odborník,

qu0qb6r8

Proteín je jedným zo stavebných kameňov tela. Foto: iStock

8. Biotín:

Biotín je spájaný so zlepšenou tvorbou keratínu a stavom lupín. Niektoré z najbežnejších potravín bohatých na biotín sú vaječné žĺtky, sladké zemiaky a huby.

Okrem toho Lavneet Batra tiež radí prísť na koreň problému. Podľa neho „Keď príde na to starostlivosť o vlasy Nejde len o nedostatok výživy alebo príjem živín, ale aj o pochopenie koreňa problémov (hormonálne zmeny, gény, stres, zdravotné ťažkosti). Nakoniec navrhuje správnu diagnostiku problému súvisiaceho s vlasmi a čo najskôr ich liečbu. Silné a zdravé vlasy.

READ  Sledujte štart a pristátie rakety SpaceX Falcon 9 z úplne nového hľadiska

Teraz, keď ste si prečítali rady odborníkov, odporúčame vám postupovať podľa nich Tipy A udržujte si zdravé vlasy.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál vrátane rád poskytuje iba všeobecné informácie. V žiadnom prípade nenahrádza kvalifikovaný lekársky posudok. Bližšie informácie vám vždy poskytne špecialista alebo váš lekár. NDTV nepreberá zodpovednosť za tieto informácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close