Svet

Tisíce ľudí stoja v rade na pozretie rakvy kráľovnej Alžbety napriek varovaniu o 16-hodinovej čakacej dobe – Irish Times

Ľudia sa v sobotu nahrnuli do centra Londýna, aby sa postavili do radu pre rakvu kráľovnej Alžbety, a to aj napriek varovaniam vlády, aby zostali doma, aby sa vyhli niekoľkohodinovým radom, aby videli, ako zosnulý panovník leží v štáte.

Desaťtisíce ľudí už prešli okolo rakvy v stálom, slávnostnom prúde, pričom dlhé hodiny stáli v tme a chlade, aby vzdali úctu najdlhšie vládnucemu britskému panovníkovi.

Ministerstvo kultúry únie uviedlo, že čakacia doba na príchod do Westminster Hall bola až 16 hodín.

Ministerstvo predtým uviedlo, že pozastaví vstup do radov, ak bude dopyt vysoký, a povedalo „necestujte prosím“ o 1:00.

Kráľovnine vnúčatá budú v sobotu bdieť okolo jej rakvy v Londýne, s rodičmi vo Westminsterskom paláci o hodinu neskôr.

Princ Harry, vojvoda zo Sussexu, sa pripojí k svojmu bratovi, princovi z Walesu, v uniforme okolo rakvy vo Westminster Hall pred pondelkovým pohrebom kráľovnej.

Princovi Harrymu, ktorý slúžil v Afganistane na dvoch služobných cestách, predtým odopreli možnosť nosiť vojenskú uniformu na verejné smútočné povinnosti, pretože už nebol členom kráľovskej rodiny.

V piatok večer kráľovnine deti – kráľ Karol; princ Andrew, vojvoda z Yorku; Anne, princezná kráľovská; a Edward, gróf z Wessexu – sa zúčastnili ich vlastného bdenia, keď ich verejnosť pomaly míňala.

Na pondelkový pohreb prebiehajú posledné prípravy, keďže sa očakáva, že počas víkendu prídu politici a hodnostári z celého sveta.

V sobotu sa premiérka Liz Trussová stretne s premiérmi Austrálie a Nového Zélandu Anthonym Albanesem a Jacindou Ardernovou vo vládnom sídle v Cheveningu, uviedol hovorca číslo 10.

Kráľ sa v sobotu stretne s náčelníkmi štábu v Buckinghamskom paláci a navštívi policajné veliteľstvo, aby poďakoval záchranným zložkám za ich prácu pri plánovaní pohrebu.

READ  Úloha Austrálie pre mier v Juhočínskom mori

V nedeľu sa Trussová stretne na Downing Street s taoiseachom Michaelom Martinom, kanadským premiérom Justinom Trudeauom, poľským prezidentom Andrzejom Dudom a americkým prezidentom Joeom Bidenom.

Pred nedeľňajšou recepciou hláv štátov v Buckinghamskom paláci bude mať audienciu u Lingama.

Po cestách do Severného Írska a Škótska v posledných dňoch monarcha ukončila svoje turné po Veľkej Británii v piatok a začala svoj deň výletom do Walesu.

Tisíce ľudí medzitým pokračujú v rade, aby videli kráľovninu rakvu ležať v stave, niektorí stoja v rade viac ako jeden deň.

Od sobotňajšej 5. hodiny ráno sa očakáva, že rady na štátnom sledovači frontov ministerstva digitálu, kultúry, médií a športu budú trvať „najmenej 24 hodín“.

Muža zatkli po tom, čo v piatok večer vystúpil z radu, aby sa dostal ku kráľovninej rakve vo Westminster Hall. Polícia uviedla, že k incidentu došlo okolo 22:00 a živé vysielanie zvnútra haly bolo nakrátko prerušené.

Dvetisíc ľudí sa v pondelok zhromaždí vo Westminsterskom opátstve v Londýne na pohrebe kráľovnej.

Okolo 800 ľudí, vrátane členov kráľovninej rodiny a zamestnancov Windsorského panstva, sa zúčastní na slávnostnom zasvätení o 16:00 v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor.

Po pohrebe kráľ a členovia kráľovskej rodiny vykročia za kráľovninou rakvou až k Wellingtonskému oblúku, kde opustí Westminsterské opátstvo a v štátnom pohrebnom voze ich odvezú do Windsoru. – Agentúry

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close