svet

„To je neprijateľné.“ Milióny turistov vychádzajú na výlet do Anglicka, obávajú sa starostovia

Po ôsmich týždňoch anglickí ľudia poznajú prvý víkend, v ktorom môžu zostať vonku a voľne cestovať po prepustení karantény koronavírusov.

Starostovia mnohých populárnych turistických oblastí sa preto obávajú, že ich dediny prekonajú stovky tisíc turistov, varoval dnes. BBC portál,

Podľa údajov z automobilového klubu RAC sa tento víkend vydáva na cestu autom až 15 miliónov vodičov, ale miestne správy varujú, že obrovské zvýšenie počtu návštevníkov by mohlo viesť k rýchlejšiemu šíreniu infekcie na koronavírus.

V ostatných častiach platia obmedzenia

Anglicko povolilo obyvateľom tento týždeň zostať vonku a cestovať bez obmedzení, ale obmedzenia zostávajú v iných častiach Spojeného kráľovstva, ktoré umožňujú cestovanie iba vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné a aktivity. Vonkajší odpočinok by sa mal uskutočňovať iba pri dome.

To okrem iného znamená, že ľudia z Anglicka by nemali cestovať do Walesu, Škótska alebo Severného Írska, kde je prepúšťanie pomalšie.

Očakáva sa, že počasie v Anglicku bude celý víkend slnečno, čo podľa miestnych úradov zvýši počet cestujúcich.

Na niektorých cestách sa môžu vyskytnúť dopravné zápchy a parkovacie miesta v blízkosti pobrežia alebo v obľúbených turistických destináciách, ako je Cornwall alebo národný park Lake District, budú pravdepodobne plné.

Normálne služby nebudú fungovať

The Times citoval vedúceho turistickej kancelárie v Yorkshire, aby varoval Britov, že bežné služby, ako je občerstvenie, informačné stoly, ubytovanie a verejné záchody, nebudú fungovať.

„Ak cestujete ďalej ako desať až pätnásť kilometrov, je vaša cesta skutočne potrebná? Na mnohých miestach je starnúca populácia a my ich musíme chrániť.“ povedal.

“Vláde sme vláde jasne ukázali, že ľudia by nemali robiť voľný čas v Cornwalle, že je to úplne neprijateľné. Malé úpravy stravovania sa tento týždeň nič nemenia a nie sme otvorení cestovnému ruchu.” pridal Julian German, zástupca z turistického centra Cornwall.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close