Ekonomika

To, že ma predseda vlády ako ministra hospodárstva nepozve na rokovania s Volkswagenom, sa nedá pochopiť normálnym dôvodom – Denník E

Foto N – Tomáš Benedikovič

Spory medzi ministrom hospodárstva a šéfom strany SaS Richardom Sulíkom a predsedom vlády Igorom Matovičom sú čoraz častejšie a ostrejšie. Preto sme sa so Sulíkom rozprávali o tom, či popri nich nová vládna koalícia vydrží naozaj dlhšie. Taktiež popisuje, ako ich spory dlho komplikovali riešenie mnohých problémov domáceho podnikania.

Sulík hovorí aj o tom, čo všetko nové pripravuje na ďalšie zlepšovanie podmienok na podnikanie, čo by mohlo byť ďalšou ekologizáciou domáceho priemyslu alebo prečo musí podľa neho Slovensko po dlhovej brzde prijať aj daňovú brzdu.

V rozhovore sa tiež dočítate:

  • Ako chce získať viac investorov na východ krajiny.
  • Ako sa mu darí napĺňať svoju víziu uvedenia nového vodíkového pohonu.
  • Ako chce z dlhodobého hľadiska znížiť ceny elektriny.
  • Aké vážne je to s blížiacim sa zlyhaním Slovenských elektrární kvôli predraženým Mochovcom.

Budú deti chodiť v januári do školy?

Ak nebudú premiérovými dcérami, v januári sa vrátia do školy. Na toto už nemôžem odpovedať. To, že som prezidentom, ešte neznamená, že môžem všetko komentovať rovnako. Máme spoločné úlohy. Braňo Gröhling to rieši a rieši to dobre. Predložil kompetentné, funkčné návrhy. Ak to však predseda vlády odmietne, veľa tam neurobíme. Možno sa ho treba opýtať, prečo to robí.

Je pravda, že predseda vlády Matovič vyzval ministra školstva Gröhlinga, aby sa školy neotvorili, kým sa predsedovi vlády neospravedlníte?

Tieto udalosti nebudem komentovať. Zatiaľ som to neurobil, nebudem to robiť odteraz.

Premiér opakovane kritizoval ministra školstva za to, že nezorganizoval návrat detí do školy kvôli problémom s testovaním. Vnímate to ako pozičnú hru alebo to Gröhling naozaj nedokáže?

READ  Biden varuje pred ekonomickými bolesťami, ak Putin napadne Ukrajinu

Včera sme mali vo vláde rozsiahlu debatu a musím povedať, že argumentácia Brana Gröhlinga bola veľmi dôsledná a logická. Nie je také ľahké predstaviť a vystreliť od pása, kde a čo sa bude testovať. Platí niekoľko pravidiel a právnych ustanovení. Na základe toho všetkého si dovolím tvrdiť, že Braňo Gröhling to mal premyslené. Navyše bola vytvorená v spolupráci s odborníkmi.

Myslíte si, že existuje spôsob, ako presvedčiť predsedu vlády, že školy sú otvorené pred januárom?

Na čítanie potrebujete minimálne štandardné predplatné.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close