Technológie

Tok plynu sa zvyšuje smerom na východ cez novinky plynovodu Yamal-Europe

Toky plynu smerujúce na východ z Nemecka do Poľska cez plynovod Jamal-Európa sa v piatok ráno zvýšili, zatiaľ čo ruské toky do severnej Európy boli stabilné. Podľa Na odosielanie počítačových údajov.

Podľa operátora Cascade boli prietoky z bodu Malno na nemeckej hranici 4 031 048 kilowatthodín (kWh/h) medzi 5:00 a 6:00 GMT a 3 867 960 kWh/h o polnoci.

14 423 627 kWh/h cez plynovod Nord Stream 1 z Ruska do Nemecka je stabilných.

Rusko znížilo prietok potrubím na 20 % kapacity 27. júla s odvolaním sa na údržbárske práce. Rusko vo svojom vyhlásení obvinilo problémy s turbínou za počiatočné odstavenie kritického plynovodu.

Nemecko pokračuje Táto životne dôležitá zásoba plynu sa používala na pohon svojho priemyslu a vykurovanie nemeckých domovov počas zimných mesiacov. Súčasný nedostatok plynu ju prinútil získať zásoby a uzavrieť časti svojho priemyslu, čo môže mať vážne dôsledky pre celú Európu.

Existuje ropovod Jamal – Európa schopnosť 33 miliárd kubických metrov, čo je jedna šestina exportu ruského plynu do Európy. Od začiatku tohto roka začal plyn prúdiť na východ potrubím z Nemecka do Poľska. Dovtedy prúdil ruský plyn na západ do Európy.

V prevádzke zostáva len jedna zo šiestich primárnych plynových turbín plynovodu Nord Stream 1, ktorý je ruským producentom plynu Gazprom Vo štvrtok uviedla, že obvinila západné sankcie z odmietnutia prijatia opravenej turbíny z Nemecka.

Podľa údajov ukrajinského prevádzkovateľa sústavy zostali odporúčania pre tok ruského plynu z Ukrajiny na Slovensko cez hraničný bod Veľké Kapuzani z predchádzajúceho dňa stabilné.

Gazprom uviedol, že bude pokračovať vo vývoze plynu do Európy cez Ukrajinu s objemom nezmeneným v piatok na úrovni 41,9 mil.

Pridružené spoločnosti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close