Filip Messer je pre Slovensko veľkým debutom

Majstrovstvá sveta juniorov v hokeji odštartovali dnes ráno vo Švédsku zápasom medzi Českom a Slovenskom. Za Slovákov je v tomto zápase v drese Filip Messer, hoci tam nie je Juraj Slafkowski.

Je teda zrejmé, že v Montreale to bude tím, na ktorý sa treba pozerať… najmä preto, že veľkou súčasťou tímu bude Messer Slovakia, čo by mohlo počas tohto turnaja zamiešať karty.

Dnes ráno síce musel klub v prvej tretine držať v hre svojho brankára Adama Kazaňa, no v druhej tretine sa slovenská mašina začala otvárať. V presilovej hre Messer nakŕmil Servaca Petrovského, aby dostal svoj tím do vedenia.

Dobrá krížna prihrávka od Messera v rade.

Od konca druhej tretiny začali Slováci naozaj robiť krátku prácu chudobnejších pohlaví. Peter Rebczyk, Samuel Honček a Boris Zapka strelili jeden po druhom a Slováci sa dostali do vedenia 4:1.

A Messer sa v tretej tretine rozhodol opäť predviesť šou. Pri ofenzívnom reštarte schmatol puk a predviedol brilantnú prihrávku Petrovskému na jeho druhý zápas.

Slováci nakoniec vyhrali 6:2…a postarali sa o to, aby ich na tomto turnaji brali vážne.

Česko nie je najväčším rivalom na slovenskej ceste, ale dobré tímy majú tendenciu dominovať v týchto „ľahkých“ zápasoch. Slovensko dnes dominuje… aj bez Sláfkovského a Simona Nemca, dvoch hokejových klenotov krajiny. Predstavte si, čo sa stane týmto dvom.

Očakávali sme, že Messer bude mať skvelé preteky a dnes ráno dobre odštartoval so solídnym výkonom.

READ  Ako sa Rima al-Sabah stala silou na spoločenskej scéne vo Washingtone

Neviem sa dočkať, či si udrží tempo.

Obdobie zákazu

Všimnite si, že absenciou kľúčových hráčov na tomto turnaji výrazne trpia okrem Slovákov aj Kanaďania. Connor Bedard, Kevin Gorczynski, Shane Wright, Zach Benson a Adam Fantilli mohli reprezentovať krajinu, no ich tím NHL im nepovolil súťažiť.

Absencia Slougha a Nemca bolí Slovákov, no ešte viac Kanaďanov, zhodujeme sa.