šport

Top 5 v najnovšom rebríčku ATP a Algaras v Musetti

Na čele rebríčka ATP zostal Daniil Medvedev, ktorý v pondelok začal svoj 10. týždeň ako svetová jednotka. Rus, ktorý bol nútene opustiť Wimbledon pre zákaz vstupu ruských a bieloruských hráčov, sa vracia na turné budúci týždeň v mexickom Los Cabos.

Tento 26-ročný pretekár vedie tento týždeň sériou umiestnení v top 4, za ním nasleduje Nemec Alexander Zverev na 2. mieste, Španiel Rafael Nadal na 3. a Grék Stefanos Tsitsipas na 4. mieste.

Carlos Algarz, ktorý je ešte viac ako deväť mesiacov pred svojimi 20. narodeninami, debutoval v top 5 tento týždeň, keď sa po dosiahnutí finále na ATP 500 posunul o jedno miesto na 5. miesto. Hamburg Open.

Nór Casper Ruud napriek obhajobe titulu v Gstaade klesol o jedno miesto na 6. miesto. Ďalších 10 miest je nezmenených wimbledonský šampión Novak Djokovič na 7. mieste, Andrey Rublev na 8. mieste, Felix Auger-Aliassime na 9. mieste a Janic na 10. mieste.

Matteo Berrettini, vicemajster Ruuda v Gstaade, vyhral 12 z posledných 13 zápasov a posunul sa o jedno miesto na 14. miesto. Argentínčan Francisco Cerundolo, ktorý sa v Hamburgu dostal do semifinále, sa posunul o šesť miest na 24. miesto. Kariéra 23-ročného mladíka vyvrcholila.

Musetti sa v najnovšom rebríčku ATP posunul na 31. miesto

Hráč, ktorý v nedeľu prekonal perfektný rekord Alcarazu na finále ATP, Lorenzo Musetti, robí tento týždeň veľkú zmenu v rebríčku. Dvadsaťročný Talian získal v Hamburgu svoj prvý titul na okruhu ATP vo dvojhre, čím sa posunul o 31 miest na 31. miesto.

Slovák Alex Molkan, ktorý teraz spolupracuje s bývalým trénerom Djokoviča Mariánom Vajdom, sa po semifinále v Hamburgu vyšplhal o 10 miest na 38. miesto.

Bývalý šampión US Open Dominic Thiem, ktorý vyhral tri zápasy v Gstaade, aby sa dostal do svojho prvého semifinále ATP po 14 mesiacoch, sa tento týždeň vrátil do top 200 a vyšplhal sa o 75 miest na 199. miesto.

READ  17-ročný Rafael Nadal sa dostal do svojho prvého finále ATP

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close