svet

„Toto je len začiatok, objavili sa strašné veci.“ Trump obvinil Obamu zo spáchania najväčšieho zločinu v americkej histórii

Republikánsky prezident Donald Trump pokračuje v začatí verbálnych útokov proti svojmu demokratickému predchodcovi Barackovi Obamovi.

Podľa Trumpa Obama spáchal trestný čin, ale na tlačovej konferencii v pondelok Trump nešpecifikoval, za aké porušenie obviňuje bývalého prezidenta.

Súčasný prezident už dlho vyhlásil, že Obama je zdrojom vyšetrovania jeho prezidentskej kampane o možnej spolupráci s Ruskom a že sa snaží podkopať jeho vládu.

Trump začal svoje posledné útoky na Obamu po zverejnení súkromného hovoru bývalého prezidenta k členom jeho bývalej vlády, ktorý bol zverejnený.

Obama kritizoval reakciu na Coivd-19

V rozhovore podľa portálu Yahoo News Obama vyjadrili obavy v súvislosti s hrozbou pre právny štát v Spojených štátoch. Obama tiež označil reakciu administratívy Trumpa na pandémiu Covid-19 za „úplne chaotickú katastrofu“.

Telefonický hovor prišiel krátko po tom, čo ministerstvo spravodlivosti prijalo kontroverzné rozhodnutie o zrušení poplatkov voči bývalému poradcovi Trumpovi Michaelovi Flynnovi.

V roku 2017 Flynn pripustila, že vyšetrovateľom Federálneho úradu pre vyšetrovanie poskytovala zavádzajúce informácie o svojich kontaktoch s ruským veľvyslancom v Spojených štátoch, Sergejom Kisljakom. Bývalý poradca potom pracoval s FBI, ale potom začal meniť názor. Jeho právnici trvali na tom, aby prípad zamietol.

Trump začal útoky na Twitteri

Trump zaútočil Twitter niekoľkokrát od Obamovho hovoru bývalého prezidenta v piatok. Tvrdí, že to bol Obama, ktorý vyšetroval vplyv Ruska na prezidentské voľby v roku 2016, ktorý tiež ovplyvnil Trumpovu kampaň.

Osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller však nenašiel žiadnych Američanov, ktorí úmyselne spolupracujú s Moskvou.

Trump popisuje príčinu Obamových zásahov ako Obamagate, nasledujúc príklad prípadu Watergate, pre ktorý v roku 1974 rezignoval republikánsky prezident Richard Nixon.

Trump nešpecifikoval zločin

Po víkendovom útoku na Twitter Trump v nedeľu povedal, že Obama sa dopustil najväčšieho zločinu v americkej histórii.

Reportér Washington Post požiadal v pondelok prezidenta, aby objasnil zločin. „Za aký zločin si presne obviňujete prezidenta Obamu a myslíte si, že by ho malo súdne oddelenie stíhať?“ reportér sa spýtal Trumpa.

“Obamagate.„odpovedal súčasný vedúci Bieleho domu. „Trvalo to dlho. Je to škoda, čo sa stalo. A keď sa pozriete na to, čo sa deje, keď sa pozriete na všetky zverejnené informácie, ktoré sú podľa môjho názoru iba začiatok, Stali sa hrozné veci. ““ Povedal Trump.

Reportér potom požiadal Trumpa, aby objasnil zločiny, ktoré sa Obama dopustil. “Vieš, čo je to zločin. Zločin je každému jasný. Jediné, čo musíte urobiť, je prečítať si noviny, okrem tých vašich.” Povedal Trump. “Uvidíte, čo sa stane v nasledujúcich týždňoch,” dodal.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close