Ekonomika

Toto je najrýchlejšie auto na svete. Na bežnej ceste prekročil rýchlosť 500 km / h

V rôznych dielňach a laboratóriách nájdeme vozidlá, ktoré na súši dokážu prejsť 1 235 kilometrov za hodinu, teda rýchlosť zvuku, píše iDNES.cz.

Ale to sú stroje, ktoré majú skutočne ďaleko od automobilov, skôr sú to rakety na kolesách, v ktorých je jazda možná iba po priamke a brzdia ju padáky. Vo svete „bežných“ automobilov je rýchlosť mýtu 500 kilometrov za hodinu.

Teraz ho prekonáva takmer neznámy americký hyperšportový automobil SSC Tuatara. Stalo sa tak najrýchlejším sériovým autom na svete a držiteľom svetového rekordu. To, že ide o sériové vozidlo, znamená, že ich výrobca vyrobí viac a môžete si ho dokonca kúpiť. Ak vám chýba jeden kus a máte minimálne asi 1,47 milióna eur.

Bugatti a Koenigsegg súperili na diaľku o titul najrýchlejšieho modelu hyperšportu, vývojári vyladili sofistikovanú technológiu (Koenigsegg), pripravili trať (Bugatti používa testovací polygón Ehra-Lessien od spoločnosti VW, ku ktorému značka patrí), Američania idú často oveľa ďalej.

Nešlo to úplne hladko

Stačí skontrolovať počasie a vydať sa na diaľnicu v Las Vegas (štátna cesta 160, kde Koenigsegg ukázal svoje schopnosti pred tromi rokmi), 10. októbra britský pretekár Oliver Webb začal bežať rýchlosťou 532,8 kilometrov za hodinu, teda americkou rýchlosťou 331,15 míľ za hodinu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Odišli ste 55% čítať.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  Novinky v O2: Služba VoWiFi a cenová výhoda pre dva páry zariadení

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close