Ekonomika

Toto je SUV Genesis GV70

včera 12:00

Novinka je dynamickejšia ako výkonnejší typ GV80 a jej interiér má svoje vlastné krivky. O technickej stránke automobilka zatiaľ neprezradila nič.

Výrobky luxusnej značky Genesis pôvodne dorazili do kórejských a amerických obchodov, ale Hyundai s nimi čoskoro plánuje vstúpiť na európske trhy. Ako prvý by mal predstaviť sedan G70. O tom, že ho doplní dynamicky tvarovaný variant kombi, sme vedeli už dávno. Dôležitú úlohu v globálnom sortimente však budú hrať aj SUV GV70.

Automobilka oznámila prípravu tohto modelu pred mesiacom, keď zverejnila zábery maskovaného prototypu. Portfólio prémiovej dcéry je teraz oficiálne rozšírené. Prvé odhalené fotografie na svete, ktoré zachytávajú dizajn s výraznejšími vlastnosťami. Ide hlavne o masívnu masku chladiča a dvojité pásy LED svetiel na oboch koncoch karosérie.

V porovnaní s výkonnejším typom GV80 pôsobí novinka dynamickejšie. Prispievajú k tomu tvary nárazníkov a zadnej časti, ktoré obsahujú veľký strešný spojler, sekané okno a zaujímavo tvarovaný C stĺpik obložený malým okienkom. Krivky vozidla ešte viac podčiarkuje červeným variantom Sport. Dostal konkrétne nárazníky, koncovky výfukov a disky kolies, ktoré mali priemer 21 palcov.

Výfukové potrubie verzie Sport má zaoblené konce.

Výfukové potrubie verzie Sport má zaoblené konce.

Zdroj: Genesis

Vonkajšie rozmery SUV sme sa zatiaľ nedozvedeli. Z fotografií je však zrejmé, že v porovnaní s bratom s dĺžkou 4 945 mm bude GV70 celkovo menší. Tretí rad sedadiel nemusí v jeho prípade čakať. Zdedil volant, digitálny prístrojový panel, veľký širokouhlý displej infotainmentu a niekoľko ovládacích prvkov, ale inak má svoje vlastné krivky s menej ostrými hranami a viac krivkami.

Najmä stredová konzola s modulom klimatizácie obsiahnutým v širokom ovále je inak koncipovaná. Fotografie ukazujú prítomnosť kvalitných materiálov, priamo hrá koža a drevo. V prípade verzie Sport obsahuje paleta tiež Alcantaru zakrývajúcu stred sedadiel. Tento model má navyše kontrastné prešívanie čalúnenia a je vybavený špecifickým volantom.

READ  Musk pripravuje cenovo dostupný elektromobil. Plánuje vyrobiť dvakrát toľko ako Volkswagen
Z fotografií je zrejmý dôraz na luxusné materiály.

Z fotografií je zrejmý dôraz na luxusné materiály.

Zdroj: Genesis

Kórejská automobilka zatiaľ neprezradila nič o technickej stránke. Je pravdepodobné, že Genesis GV70 bude využívať platformu a pohonné jednotky spoločnosti. Pod kapotou očakávame motory známe zo sedanu G70. To znamená preplňovaný benzínový dvojliter a 3,3-litrový motor V6 s dvoma turbínami, ako aj 2,2-litrový naftový variant. Túto informáciu ešte musíme potvrdiť. Hyundai zatiaľ neprezradil, kedy povie viac podrobností o prémiovom SUV.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close