Technológie

Toto sú všetky nové hry, ktoré budeme hrať v novembri (veľký prehľad)

November 2020 sa do histórie hry zapíše veľkými písmenami. Prichádza totiž nová generácia herných zariadení, ktoré spôsobujú v radoch hráčov skutočné nepokoje. Už teraz je zrejmé, že prichádzajúce herné zariadenia nebudú vyhovovať každému, ale čakať na dobré sa v tomto prípade určite oplatí. Tu je výber najlepších titulov, ktoré si tento mesiac budete môcť vyskúšať (nielen) na next-gen konzolách.

Špina 5

Dátum vydania: 6. novembra

Plošina: PC, PlayStation 4, Xbox One

Svoje závodné schopnosti si budete môcť vyskúšať v pripravovanom, už piatom titule, zo série Dirt. Autori sľubujú rôzne prostredia, ako sú zasnežené trate, oblasti plné prachu alebo dokonca samotná Aréna Gymkhana. Samozrejmosťou je prepracovaný kariérny režim, v ktorom budete mať k dispozícii niekoľko desiatok rôznych vozidiel.

Variabilita by mala byť zaručená kvôli veľkému počtu rôznych typov závodov. Okrem klasických okruhov sa môžete tešiť na šprinty, časovky alebo špeciálne preteky, kde podmienky určujú jednotliví sponzori. V príprave bude tiež verzia pre novú generáciu herných zariadení, ktorá bude mať vylepšenú grafickú stránku. Podpora 120 Hz displeja bude k dispozícii na zariadeniach Xbox Series X.

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered

Dátum vydania: 6. novembra

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Ak dávate prednosť lesklým superšportovým automobilom pred špinavým terénom, určite vás poteší správa o pripravovanej prestavbe Need for Speed: Hot Pursuit. Hlavným lákadlom sú nelegálne preteky, ktoré sa však orgánom činným v trestnom konaní nepáčia. Pripravovaná novinka bude mať vylepšené grafické spracovanie, ktoré bude podporovať najnovšie grafické vychytávky.

Priaznivci adrenalínu určite ocenia 4K rozlíšenie, pocit z rýchlosti umocní 60 snímok za sekundu, pri ktorých hra pobeží. Kompletne prepracované budú modely automobilov a vylepšené budú aj tiene či odlesky. Výkon súčasnej generácie hráčskych zariadení umožnil autorovi zvýšiť viditeľnosť, detailnosť textúr a pridať do hry oveľa viac objektov ako v pôvodnej verzii.

Xbox Series X / S

Dátum vydania: 10. novembra

READ  Skvelá batéria, dobrý fotoaparát a slušná cena. Novinka je už aj na Slovensku

Microsoft nám prináša svoju doteraz najvýkonnejšiu hernú konzolu Xbox Series X. Novinku bude poháňať 8-jadrový procesor AMD Zen 2 s taktom 3,8 GHz, grafická karta s architektúrou GPU RDNA 2 AMD a 16 GB pamäte GDDR6 . Hrubý výkon sa odhaduje na 12 TFLOP, čo z tohto zariadenia robí najvýkonnejšiu hernú konzolu všetkých čias. Cenovka bola stanovená na 499 eur.

Pre menej náročných hráčov bola ohlásená slabšia výkonná verzia s názvom Xbox Series S.. Okrem úplne iného dizajnu vás určite zaujme atraktívna cenovka 299 Eur. Táto nová funkcia nebude obsahovať diskovú jednotku. Procesor s taktom 1,75 GHz a 10 GB pamäte poskytuje výkon 4 TFLOP. Na rozdiel od ich silnejšieho súrodenca nebudú hry bežať v natívnom rozlíšení 4k, ale v rozlíšení 1440p.

Assassin’s Creed Valhalla

Dátum vydania: 10. novembra (PlayStation 5 verzia 12. novembra)

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X, Stadia

Najnovšie pokračovanie série Assassin’s Creed, tentokrát s podtitulom Valhalla, nás tentokrát zavedie do sveta Vikingov. Autori opäť sľubujú obrovský otvorený svet plný prekvapení a originálnych prvkov typických pre dané obdobie. Ako sme vás už informovali v samostatnom článku, v stredovekom Anglicku budete sledovať príbeh bojovníka Eivora.

Po tvojom boku bude stáť tvoj brat a skupina verných spolubojovníkov. Fanúšikov určite poteší návrat skrytej čepele, ktorá je neoceniteľnou pomocou pri nenápadnom pohybe cez nepriateľské územie. Valhalla bude pokračovať v tradícii predchádzajúcich titulov, takže môžeme očakávať postupné zdokonaľovanie výbavy, osvojovanie si nových zručností a nelineárny postup v priebehu hry.

Yakuza: Ako drak

Dátum vydania: 10. novembra

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X

Súťaž o prvenstvo v japonskom podsvetí sa presunula zo žánru akčných adventúr do sveta hier s hrdinami. Boj v reálnom čase sa zmenil na taktické údery. Aby ste mohli čeliť svojim nepriateľom, budete mať príležitosť vybaviť svojich hrdinov lepšími zbraňami alebo príslušenstvom. Každá z týchto postáv je jedinečná a má svoje špeciálne využitie, či už v boji alebo mimo neho.

Okrem hlavnej dejovej línie sa môžete zapojiť do spoznávania herného sveta, kde narazíte na rôzne vedľajšie úlohy. Nemusíte ich nevyhnutne plniť, ale doplnia a rozšíria dejové pozadie, prinesú cenné skúsenosti a hlavne jedinečné kúsky vybavenia. Viac podrobností o tomto veľmi zaujímavom počine vám prinesieme v nadchádzajúcej recenzii.

READ  GTA Online zažije obrovský nový ostrov a novú lúpež

PlayStation 5

Dátum vydania: 10. novembra (USA, Kanada, Austrália, Japonsko)

Zatiaľ čo si hráči v USA, Kanade, Austrálii a Japonsku užijú hráčov s novými hernými zariadeniami, zvyšok sveta si bude musieť počkať do 19. novembra. K dispozícii budú 2 verzie zariadenia. Lacnejšia verzia bez optickej jednotky bude stáť 399 Eur, verzia s diskom sa predáva za 499 Eur. Dizajnéri novej PlayStation 5 urobili všetko pre to, aby sa vyhli chybám, ktoré sprevádzali predchádzajúcu generáciu.

Problémy s hlukom a prehriatím by mali byť minulosťou. V nedávnom článku zamerali sme sa aj na analýzu jednotlivých komponentov. Futuristický dizajn novej konzoly nemusí vyhovovať každému, jej výkon a nová architektúra postavená na veľmi rýchlom SSD sú však veľkým lákadlom. Novinku poháňa 8-jadrový procesor Ryzen Zen s taktom 3,5 GHz, grafická karta s architektúrou AMD Radeon RDNA 2 a 16 GB pamäte GDDR6. Celkový výkon sa odhaduje na 10,28 TFLOPs.

Démonove duše

Dátum vydania: 12. novembra

Platforma: PlayStation 5

Jedným z prvých titulov, ktoré si budete môcť na svojej PlayStation 5 vyskúšať, je remake kultového titulu Demon’s Souls. Medzi hráčmi kolujú rôzne legendy o náročnosti tejto hry. Ale sú to len čiastočne pravdivé. Je to titul, ktorý vám nedá nič zadarmo, má však stanovené pravidlá a hráč je zodpovedný za všetky svoje chyby. Originál vyšiel exkluzívne pre PlayStation 3 a položil pevný základ pre nový herný žáner.

Za novinkou stojí štúdio Bluepoint, ktoré sa špecializuje na prepracovanie starších titulov pre súčasné herné zariadenia. Grafická stránka vyráža dych a atmosféra si zachováva pôvodného ducha. Vďaka rýchlemu integrovanému SSD, ktoré PlayStation 5 má, je záznam hry prakticky nulový. Nedávno sa objavili špekulácie o pripravovanej verzii pre PlayStation 4, možný dátum vydania však zatiaľ nebol upresnený.

Godfall

Randiť s teboujedlá: 12. novembra

Platforma: PC, PlayStation 5

Akčná hra o hrdinoch, videná od tretej osoby, bude zabalená v skutočne krásnom grafickom prevedení. Vývojári prevodoviek prinesú na naše monitory brutálnu akciu zameranú na boj zblízka. Podľa samotných tvorcov by príbeh v režime pre jedného hráča mal mať epické rozmery. Či tomu tak bude, sa dozvieme 12. novembra, kedy bude titul dostupný pre PC a PlayStation 5.

Okrem hry pre jedného hráča bude k dispozícii aj režim pre viacerých hráčov. Po vzájomných bitkách, kde si hráči zmerajú svoje sily, bude k dispozícii režim spolupráce pre dvoch až troch hráčov. Možnosti vývoja postavy sú veľmi veľké kvôli veľkému množstvu rôznych objektov. Výbava tak určuje spôsob hrania, ktorý môže byť pre každého hráča jedinečný.

READ  Orange obdaruje všetkých a na Vianoce výrazne vylepší balíčky Go

Čuduj saSpiderman: Miles Morales

Dátum vydania: 12. novembra

Platforma: PlayStation 4, PlayStation 5

Aj keď nejde o plnohodnotné pokračovanie dobrodružstiev pavúčieho superhrdinu, očakávania od tejto novinky sú veľmi veľké. Ide o rozšírenie pôvodného príbehu o nového hlavného protagonistu. Stretnete tu samozrejme pôvodného Spidermana a ten bude v príbehu hrať kľúčovú rolu, ale Miles Morales bude po všetkých stránkach menšou hrou, čo zodpovedá veľkosti hernej mapy.

To však neznamená, že celková kvalita klesne. Práve naopak. Môžeme očakávať vizuál vylepšený o efekty sledovania lúčov, stabilnejšie snímanie a rýchlejšie nahrávanie. Technické vylepšenia sa samozrejme týkajú hlavne verzie pre PlayStation 5. Napriek pôvodne avizovanej exkluzivite pre next-gen, novinka konečne vychádza pre PlayStation 4.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Dátum vydania: 13. novembra

Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X

Pokračovanie zdanlivo nekonečnej série Call of Duty vychádza v novembri so železnou pravidelnosťou už niekoľko rokov. Ako naznačuje názov studenej vojny, tentokrát bude dej zasadený do obdobia fiktívnej studenej vojny USA a Sovietskeho zväzu. V úlohe elitného agenta sa pustíte do prenasledovania postavy menom Perseus, ktorej cieľom je zmena rovnováhy svetových síl.

Zaujímavý príbeh bude tentokrát doplnený o hru pre viacerých hráčov, ktorú sme mali možnosť test v otvorenej alfa a potom beta verziu. Pôjde o rýchlu akciu, ktorá podporí vzájomné hranie pre majiteľov aktuálnej generácie herných zariadení, ako aj pre nadchádzajúcu novú generáciu v podobe PlayStation 5 a Xbox Series X.

Záplava herných titulov

Novembrová ponuka hier je výrazne ovplyvnená príchodom next-gen konzol, ktoré sa dočkajú nielen nových herných kúskov, ale aj záplavy starších veľkých hier s grafickými aktualizáciami sľubujúcimi vizuálne vylepšenia. Zaujíma vás, ktoré hry budú sprevádzať štart konzol v polovici novembra? Nenechajte si to ujsť podrobný zoznam, ktorá obsahuje aj informácie o tom, či budú aktualizácie k dispozícii zadarmo.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close