Tottenham 1:1 Arsenal: Vivian Meedema porazila Spurs vo WSL | Futbalové správy

Na to, aby Arsenal remizoval s Tottenhamom 1:1, potreboval hlavičku Viviana Midema po zranení, keďže 100-percentný štart do sezóny lídrov Super League sa skončil.

Spurs sa objavili na vrchole obľúbeného víťazstva na štadióne Hive, potom sa Rachel Williamsová dostala do vedenia 25 minút.

Hlavička Midema z 92. minúty však napokon vyniesla lídrom zaslúžený bod, pričom domáci skončili v tabuľke tretí.

Ako Spurs zavŕšili víťazný vstup Arsenalu do sezóny

Arsenal vyhral všetkých šesť doterajších ligových zápasov v tejto sezóne a chce prísť na Hive Stadium a udržať majstrovskú Chelsea na čele tabuľky. Počas prestávky boli mimo dohľadu.

Fínsko International kick-off bol vyvolaný po prvý raz a nechal Beth Mead mimo jeho radu, aby vytvoril skvelý blok, aby mu zabránil otvoriť skóre v 40. minúte zápasu.

obrázok:
Hráči Tottenhamu oslavujú po prevzatí vedenia

Diváci v prvom polčase dvakrát trafili žŕdku a v prvom stretnutí sa jeho priamy kop z ľavého okraja ihriska zázračne preklopil cez drevo Corbella. Pred prestávkou sa kríž ešte po niekoľkých minútach chveje.

Súperenie medzi Arsenalom a Gorbelou bolo niekedy viac ako v druhej tretine a opäť to bolo, keď Mead z teču odmietol.

Kia nevyhnutne našla Simona Kida Grahama v priestore na ľavej strane žrde, čím sa presadil na Spurs, a potom, čo jeho nízky nájazd prenasledoval Manuel Ginsberger, Williams vyrovnal loptu ako druhý. Arsenal zaostal prvýkrát vo WSL v tejto sezóne.

O šesť minút neskôr, keď domáci trafili nízky center Sheliny Sadorskiovej priamo do dvora osem metrov od Ashleyho Nevilla, museli domáci zdvojnásobiť svoj náskok.

Vivian Midemo z Arsenalu a Ashley Neville z Tottenhamu Hotspur (vpravo) bojujú o loptu
obrázok:
Vivian Midema z Arsenalu a Ashley Neville z Tottenhamu Hotspur (vpravo) bojujú o loptu.

Keď bol neskorý tlak Arsenalu nakoniec považovaný za najväčší zo všetkých, ktorý napodobnil hlavičku domácich z ľavého rohu, bolo načase zastaviť a dohnať slečnu Spurs.

READ  Slnečná stráž Chris Paul vstupuje do protokolov COVID-19

Čo bude ďalej?

Spurs cestujú do Watfordu na zápas skupinovej fázy Pohára FA WSL v stredu večer o 19:30, v tú istú noc ako Arsenal hostí HB Coke v skupinovej fáze Ligy majstrov (20:00).