športové

Tottenham Hotspur žiada zmluvu o štadióne s rekordným menom

dnes 15:30
|

Tottenham Hotspur hľadá pomenovanie zmluvy pre svoj nový štadión, ktorý stojí viac ako miliardu eur. Globálne uznávaná technologická spoločnosť prejavila veľký záujem o možnú spoluprácu.

Aj keď vzhľadom na finančnú neistotu spôsobenú koronavírusom nie je nič zďaleka isté, niekoľko zdrojov uviedlo, že Amazon bola jednou z možností.

Existuje však niekoľko ďalších zainteresovaných strán vrátane výrobcu odevov Nike.

Amazon predtým spolupracoval s Tottenhamom, keď strávil sezónu natáčaním dlho očakávaného dokumentárneho filmu „Všetko alebo nič“.

Prezident klubu Daniel Levy odhaduje, že môže zaručiť takmer 29 miliónov EUR pre každú sezónu na desať rokov podpísaním dohody so sponzorom štadióna. Bola by to preto najlukratívnejšia zmluva svojho druhu v histórii.

Vďaka účasti v Premier League a Lige majstrov je Tottenham veľmi atraktívnym klubom pre spoločnosti zaujímajúce sa o sponzorstvo.

Skutočnosť, že sa štadión používa aj na hry NFL a mnoho ďalších zaujímavých športových a spoločenských podujatí, prispieva k zvýšenému záujmu o získanie názvu štadióna.

Pokrok Tottenhama smerom k dohode sa však oneskoril kvôli rozšíreniu pandémie COVID-19. Vzhľadom na súčasnú finančnú situáciu sa Daniel Levy a ďalší členovia klubu obávajú, že nebudú schopní dosiahnuť dohodu na úrovni, ktorú očakávali.

Amazon má však dostatočnú finančnú silu na splnenie cenových požiadaviek klubu, pretože hodnota spoločnosti presahuje 1 bilión eur.

Medzitým sa Tottenham stal prvým klubom v Premier League, ktorý poskytoval zariadenia na testovanie štadiónov na testovanie na koronavírusy. Aréna s 62 000 sedadlami je pre pacientov otvorená od utorka po prispôsobení sa potrebám Národnej zdravotníckej služby (NHS).

Podzemné parkovisko na štadióne slúži na vodičské skúšky zamestnancom Fakultnej nemocnice v North Middlesex a ich blízkym. Počas pracovného týždňa sa denne vykonáva desať testov pre desať zdravotných sestier.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close