Hlavné správy

Touch, Byfield, Gossans sa snaží o návrat v prvom významnom kanadskom WJC

Všetkých 14 na jeho zozname obsahuje skúšky draftu v prvom kole NHL Kirby Touch, V uplynulej sezóne nazbieral v drese Chicaga Blackhawks v 64 zápasoch 23 bodov (osem gólov, 15 asistencií). Dotknite sa, Kto bude kapitánom„Hral minulú sezónu centrálne, ale počas tréningu hrával na krídle a do hĺbky hovoril o hĺbke Kanady.

„Máme 14 perspektív, môžu korčuľovať, majú talent, vedia brániť,“ uviedol tréner Andrej Durigni. „Sme veľmi spokojní s hĺbkou nášho tímu a úrovňou našich schopností.“

[RELATED: Canada’s all-time WJC starting lineup]

Kanada má tiež skúsenosti so štyrmi perspektívami, ktoré sa vrátia z kádra majstrovstiev sveta 2020: Quinton Bifield (Los Angeles Kings), Dylan Coshens (Buffalo Sappers), Connor McMichael (Washington Capitals) a Dawson Mercer (New Jersey Devils).

2021 WJC 25. decembra – januára. 5 Na Rogers Place v Edmontone sa žiaden z fanúšikov nezúčastnil a v bezpečnej zóne podobnej NHL, ktorá sa v minulej sezóne používala na play off Stanleyho pohára. Všetky hry sa budú vysielať v sieti NHL v Spojených štátoch a na DSN a RDS v Kanade.

Medzi Holanďanom a Jackom Quinnom (Buffalo Sappers), ktorý strelil 52 gólov v 62 zápasoch s Ontariom z Ontária Hockey, by mohol byť popredný hráč Kanady Cosens od roku 2020 s deviatimi bodmi (dva góly, sedem asistencií). Ligy minulú sezónu.

Turigni však nebude váhať so zmenou kombinácie liniek, pretože je presvedčený, že všetky jeho perspektívy sú schopné hrať kdekoľvek v rade.

“Hľadáme chémiu medzi hráčmi, aby mohli hrať spolu a mali dobré podmienky na to, aby mali v každej línii rôzne prvky,” uviedol. „Myslím si, že existuje veľký potenciál, ale existuje aj veľká flexibilita.“

Kanada nastúpi v prvom kole v skupine A proti Fínsku, Švajčiarsku, Slovensku a Nemecku. Do skupiny B patria Rusko, Spojené štáty americké, Česká republika, Rakúsko a Švédsko.

Pozrite sa na každý tím skupiny A v predpovedanom poradí:

Kanada

Tréner: Andre Turigni

Sledovanie draftu 2021: Kólia Taylor Gauthier, princ George, W.H.L.

READ  Dominik (24) si myslel, že vydiera malé dievčatko: Smrteľná chyba sexuálneho predátora! Všetko zaznamenávali kamery

Tabuľka: 26. decembra, Nemecko (18:00 ET); 27. decembra, Slovensko (18:00 ET); 29. decembra, Švajčiarsko (18:00 ET); 31. decembra, Fínsko (18:00 a ET)

Výhľad: Kanada využije svoju hybnú silu na zahriatie svojej transformačnej hry a umožní, aby jej potenciál rástol v zvláštnych ľudských situáciách. Durigni si nebude robiť starosti so zápasmi, proti najlepším súperom však môže využiť Dylana Hollowaya (Edmonton Oilers), Alexa Newhooka (Colorado Avalanche) a Jacoba Bellettiera (Calgary Flames). Cole Berbetti (Winnipeg Jets) so sídlom v Durigny, McMichael a Beaton Gribs (Golden Knights of Vegas). Špičkový bezpečnostný pár Jamie Tristale (Anaheim Ducks) a Bowenova pyramída (Colorado Avalanche), kde každý môže ovládať tempo hry svojimi korčuliarskymi a pohybovými schopnosťami. Na bránke je otáznik, pretože medzi Devonom Levym (Florida Panthers), Dylanom Currantom (New York Rangers) a Coutierom sa neobjavil jasný štartér. Bez ohľadu na to, ktorý brankár práve hrá, zoznam Kanady je dostatočne silný na to, aby sa vyrovnal s akýmikoľvek problémami.

Fínsko

Tréner: Andy Pennanen

Sledovanie draftu 2021: Útočník Samuel Helinius, Ž, PRÁCA, liga

Tabuľka: Dec. 25, Nemecko (18:00 ET); Dec. 27, Švajčiarsko (14:00); Dec. 30, Slovensko (14:00 ET); Dec. 31, Kanada (18:00 ET)

Výhľad: Silou Fínska bude jeho obrana na čele s Ville Henolom (Winnipeg Jets), ktorý hrá na turnaji tretíkrát. Minulý rok mal päť asistencií a v siedmich hrách mal priemer 16:53 snehu. Chanderi Hadaka (San Jose Sharks) a Mico Coconen (Toronto Maple Leaves) z bezpečnostných zložiek WJC 2020. Ofenzívu povedie Anton Lundel (Florida Panthers), ktorý v 17 zápasoch s HIFK vo najlepšej fínskej profesionálnej lige nazbieral 20 bodov (12 gólov, osem asistencií). Lundell mal pridať motiváciu po tom, čo vynechal svetový šampionát 2020 pre zranenie lakťa. Útočník Brad Lambert, ktorý 19. decembra dovŕšil 17 rokov, sa považuje za najlepšiu voľbu v drafte NHL 2022. V minulej sezóne debutoval v lige so 16-ročným HIFK, v tejto sezóne má na konte sedem bodov (štyri góly, tri asistencie) v 18 stretnutiach s JVP. Ak si môžu Lambert, Agu Rotti (Arizona Coyotes), Robbie Jarventi (Ottawa Senators) a Caspar Simontivel (Los Angeles Kings) pripísať druhé miesto, Fínsko bude mať šancu dokončiť prvú trojku.

READ  Rusko odkladá vzájomné uznávanie Govt Health Pass - veľvyslanca EÚ

Slovensko

Tréner: Robert Petrovicki

Sledovanie draftu 2021: Útočník Olexi Micluca, Ruin-Noranda, QMJHL

Tabuľka: Dec. 25, Švajčiarsko (14:00); Dec. 27, Kanada (18:00 ET); Dec. 28, Nemecko (21:30 ET); Dec. 30, Fínsko (14:00 ET)

Výhľad: Najlepším hráčom Slovenska by mal byť brankár Samuel Hlavaz (kvalifikácia draftu 2021), ktorý si šancu na zisk najlepších troch vo WJC vyslúžil prvýkrát od roku 2015, keď skončil tretí. V minulej sezóne patril k najlepším strelcom hlavnej hokejovej ligy v Quebecu, priemerne 915 s percentom úspory 33-3-2 a najlepším 2,25 gólu v lige – Sherbrook a bol vyhlásený za obranného hráča ligy. Na WJC v roku 2020 bol ale 1-3-0 s percentom úspory v 85 hrách v piatich hrách. Po tom, čo Slovensko umožnilo priemerne 35,0 strely na zápas, by mala byť obrana na druhom mieste turnaja po Kazachstane (35,1) lepšie pred Halavajom. Slovensko musí nájsť aj viac trestných činov; Jeho deväť gólov je najnižších v turnaji. Ak Hlavaj hrá blízko svojej úrovne QMJHL a získa ďalšiu podporu od svojich spoluhráčov, Slovensko bude mať šancu spôsobiť strach v Kanade a Fínsku a získať minimálne tretie miesto v skupine.

Švajčiarsko

Tréner: Marco Bayer

Sledovanie draftu 2021: Obranca Nova Mier, GCK Zürich, Švajčiarska liga; Útočník Lorenzo Canonica, Shavinigan, QMJHL

Tabuľka: 25. decembra, Slovensko (14:00); 27. decembra, Fínsko (14:00); 29. decembra, Kanada (18:00 ET); 30. decembra, Nemecko (18:00 a ET)

Výhľad: Švajčiarsko má päť hráčov z piateho miesta na WJC 2020 a v úvodnom kole zvíťazilo nad Fínskom 5: 2. Medzi nimi je útočník Simon Knock, ktorý na WJC 2020 strelil v piatich zápasoch dva góly. Prezrite si zoznam 20-ročného hráča draftu NHL, ktorý je stredným skautom s ratingom C Útočník Lorenzo Canonica, hráč draftu 2021 s hodnotením B, má z 20 zápasov švajčiarskej juniorskej ligy 19 bodov (11 gólov, 8 asistencií). Najdôležitejšou hrou Švajčiarska bude jeho úvodný zápas proti Slovensku, víťaz bude v skupine tretí. Na dosiahnutie tohto víťazstva potrebuje Švajčiarsko jedného zo svojich troch strelcov, Novú Padenat (kvalifikácia draftu 2021), aby hral za Saint John v QMJHL, Andre Hennavar (kvalifikácia draftu 2021) a Thibo Fotton (kvalifikácia draftu 2021). Skvelý spôsob.

READ  Sylvia Solimosiova je diktátorská senzácia

Nemecko

Tréner: Tobias Upstreeter

Sledovanie draftu 2021: Obrancovia Maximilian Clothes, Kolín nad Rýnom, GER; Simon Guinness, Coln, G.E.R.

Tabuľka: 25. decembra, Fínsko (18:00 ET); 26. decembra Kanada (18:00 ET); 28. decembra, Slovensko (21:30 východne); 30. decembra, Švajčiarsko (18:00 a ET)

Výhľad: Konkurenčné nádeje Nemecka zostávajú vpredu U Tima Stouta (Ottawa Senators) a John-Jason Peterka (Buffalo Sappers), prvé dve skóre, ktoré sa vrátili z WJC 2020. V drafte NHL 2020 mal v minulom roku na výberoch číslo 3 päť asistencií v piatich zápasoch a bude sa sústrediť na najvyššiu priečku Nemecka. Plne sa zotavil po operácii 15. októbra, ktorá mala opraviť tréning na opravu poranení ruky v Mannheime v najlepšej nemeckej profesionálnej lige Deutsche Aishoki League. Peterka, ktorý vo WJC 2020 priviedol Nemecko k štyrom gólom, získal v tejto sezóne v 12 zápasoch 16 bodov (sedem bodov, deväť asistencií) spolu so Salzburgom v najlepšej rakúskej profesionálnej lige ICE Hockey League. Bez nevydaného obrancu Moritza Cedara (Detroit Red Wings) malo Nemecko už náročnú cestu do štvrťfinále a poslalo dopredu Lucasa Richela (Chicago Blackhawks) a Nina Kindera (kvalifikácia draftu 2021). Do COVID-19 počas skúšobného tábora. Po príchode do Edmontonu prišla správa, že osem hráčov malo pozitívny test, pričom väčšina tímu bola izolovaná do 24. decembra, deň pred jeho prvým zápasom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close