Hlavné správy

Tour de France 2020: Legendárny Erik Zabel vysvetlil stratu dominancie Petra Sagana

dnes 10:40
|

Peter Sagan zaostáva za írskym lídrom Samom Bennettom o 55 bodov, dobre si však uvedomuje, že prípadné víťazstvo v bodovacej súťaži by bolo zázrakom.

Slovenský cyklista môže v súťaži o zelený dres na Tour de France ešte získať 90 bodov, musel by však vyhrať sobotňajšiu časovku s cieľom na La Planche des Belles Filles a potom tradičné nedeľné finále na Elyzejských poliach v r. Paríž plus šprintérsky bonus v poslednej 21. etape.

Časovka je za 20 bodov, záverečná etapa za 50 a šprintérska prémia je tradične za 20. Momentálne Sagan zaostáva za írskym lídrom Samom Bennettom o 55 bodov, dobre si však uvedomuje, že prípadné víťazstvo v bodovaní konkurencia by už bol zázrak. Je nepravdepodobné, že Bennett do konca závodu nezíska iba minimálne alebo žiadne body.

Peter Sagan

Prečítajte si tiež

TdF: Peter Sagan: Urobil som všetko pre to, aby som vyhral

„Gratulujem Samovi Bennettovi k jeho zelenému dresu na tejto Tour de France,“ napísal Peter Sagan na instagram. „V tíme sme urobili, čo sme mohli, vydali sme maximum. Pokúsim sa zvíťaziť v poslednej etape v Paríži,“ dodal trojnásobný majster sveta.

Porušenie Saganovej dlhoročnej suverenity v boji o zelený dres na TdF sa pokúsilo vysvetliť doterajšieho rekordéra v tejto populárnej súťaži u „starej dámy“ Nemca Erica Zabela.

„Peter bol počas výpadku zamknutý v Monaku, kde žije. Prísne predpisy znamenali, že vonku nemohol dosť trénovať. Podobný problém mali aj ďalší jazdci, ktorí žijú v rovnakom regióne. Druhá vec je jeho vek. Vyskočil na viac ako tridsať. Boduje takmer desať. rokov, nemôžete čakať, že to bude trvať donekonečna. Doteraz mal systém prípravy pred Tour a musel ho vymeniť za korunu. “ povedal pre Pravda držiteľ šiestich víťazstiev v bodovacej súťaži na TdF.

READ  Predpoveď olympijského hokeja 2022: Slovensko

Sagan kraľoval zelenej súťaži na Tour de France až na jednu výnimku (bol diskvalifikovaný v roku 2017 a musel ísť predčasne domov) od roku 2012 a výsledkom je rekordných sedem víťazstiev. Pre cyklistický svet je už dlho synonymom zeleného dresu v najslávnejších pretekoch, jeho rekordnú sériu však bolo treba raz prerušiť.

Mapa Tour de France 2020.

Prečítajte si tiež

Tour de France 2020: Kompletný program, etapy, trasy, ONLINE vysielanie

To však neznamená, že víťazstvo v rýchlostnej súťaži sa už v budúcnosti nemôže vrátiť. Bude to však závisieť od jeho motivácie a tiež od postavenia v prípadne novom tíme. Kontrakt s nemeckým družstvom Bora-Hansgrohe sa končí koncom roku 2021.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close