šport

Tour de France 2020: Sagan s jedinou šancou na zelený dres

dnes 09:20
|

Víťazstvo Lennarda Kämna v 16. etape s cieľom vo Villard de Lans nemusí byť pre tím Bora-Hansgrohe jediným v aktuálnom vydaní Tour de France. Pred osemnástou – poslednou alpskou etapou – chystá nemecký tím tvrdú ofenzívu v kopcoch.

Generálny riaditeľ Bora-Hansgrohe Ralph Denk.

Generálny riaditeľ Bora-Hansgrohe Ralph Denk.

Zdroj: TASR

Na ceste z Méribelu do La Roche sur Foron (175 km) budú musieť cyklisti prekonať päť kategorizovaných stúpaní, z ktorých jedno je najvyššej kategórie HC (Montée du Plateau des Gliéres: 6 km, priemer 11,2 percenta), ďalšie dve prvej kategórie a prakticky si nestihnú oddýchnuť. Pôjde to iba do kopca alebo z kopca.

„Záverečnou alpskou etapou bude horská dráha so štyrmi veľkými stúpaniami. Cyklisti nastúpajú 4 000 metrov a nebudú mať takmer žiadnu prestávku. Táto etapa určí kráľa hôr na 107. túre: Pogačar je v bodkovanom drese, ale horolezci , ktorí už v celkovej klasifikácii nebojujú o žlté tričko, sa určite budú chcieť odtrhnúť, “ pripomína špecializované portál Cyclingnews.

Mapa 18. etapy Tour de France 2020.

Prečítajte si tiež

VIDEO: 18. etapa Tour de France 2020 – mapa, profil a obľúbené body k víťazstvu

Podľa šéfa Bor-Hansgroha Ralpha Denka nie je na čo čakať, pretože po náročnom alpskom štvrtku sa k slovu dostanú neskôr iba šprintéri a časomiery. „Dnes to bude etapa z kopca na kopec a pre tím Jumbo-Visma bude veľmi ťažké ju ovládať na vrchole. Skutočnosť, že cieľ nebude na kopci, ale v doline, dáva nakoniec šanca pre menej typického horolezca. Tu bude Max Schachmann mimoriadne motivovaný a Lennard Kämna sa tiež môže pokúsiť o útek. “

„Máme tu aj Felixa Grosschartnera a nakoniec Emanuela Buchmanna, ktorý môže niečo ukázať v kopcoch. Bude to nesmierne ťažké, ale máme veľké plány. Už nebudeme na nič čakať ani skúšať žiadnu taktiku, pôjdeme do boja o etapové víťazstvo, “ uviedol Ralph Denk v pravidelnom podcaste Tour.

READ  Mužský hokej Gophers je dostatočne veľký na to, aby sa rozdelil s Buckeyes - Twin Cities

Denk sa krátko vyjadril aj k šanciam Petra Sagana v súťaži zelených dresov, kde mu momentálne patrí druhá priečka so 47 bodmi pred Samom Bennettom (Deceuninck – Quick Step) a 13 bodmi pred Matteom Trentinom (CCC). Šprintérska prémia príde po štrnástich kilometroch v Aime. „Zelený dres môžeme získať, iba ak Sam Bennett nepríde do cieľa v stanovenom časovom limite,“ poznamenal Myslieť si.


18. etapa Tour de France 2020: Naposledy v horách:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close